У Житомирі член виборчкому перешкоджав журналісту вести відеозйомку, іншу журналістку не випускали з дільниці
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Житомирі член виборчкому перешкоджав журналісту вести відеозйомку, іншу журналістку не випускали з дільниці
За його словами, інцидент стався у приміщенні Житомирської виборчої комісії у той момент, коли він вів відеозйомку про втручання у роботу комісії, повідомляє ІМІ.
«На момент початку зйомки він не представився, оскільки перед цим вів себе нахабно, заперечуючи про мою присутність в приміщенні комісії. Потім на прохання представитися почав тикати дулі. Наскільки я зрозумів, член комісії відмовлявся представлятися та був не зацікавлений, щоб його побачили за «роботою» в передачі інформації третім особам. Він спробував застосувати фізичну силу, щоб відібрати телефон, але після того, як попросив працівника поліції, який був поряд зафіксувати напад, він відступив», - розповів Боросовський.
При цьому журналіст додав, що викликав опергрупу, яка прибула на місце лише через 2,5 години з часу виклику. Заява журналіста була зареєстрована 12 листопада під номером 652 Житомирським міським відділом поліції, але в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР) внесено не було.
«Була написана заява разом з обстеженням місця події. Внесена в журнал реєстрації, але на наступний день керівник слідства повідомив, що підстав для внесення у ЄРДР та наступного кримінального провадження за ст. 171 КК не вбачаються. Пояснити, чому саме поліція не вбачає підстав на внесення він не пояснив», - розповів Боросовський.
Також 15 листопада журналістку інтернет-видання Житомир.infо та 5-го каналу Оксану Трокоз після підрахунку голосів не випускали з дільниці, пише ОПОРА.
Журналістка пояснила голові комісії: «Я, як журналіст, який провів роботу на дільниці, прошу нас випустити, бо наша робота закінчилася».
У свою чергу, голова комісії Роман Тарасов відповів, що не відпустить, поки не підрахує результати голосування. «Я поки не запакував всі мої підрахунки, я нікого не відпускаю. От я спакую все, буду впевнений, що все охороняється, тоді випущу», - сказав він.
При цьому голова комісії сказав журналістці назвати статтю закону, яка дозволяє випустити її з дільниці.
Лише після запакування виборчої документації журналісти покинули дільницю разом з усіма.
Нагадуємо, що у день виборів для одного з житомирських видань на дільницях працювало понад 200 журналістів. Також на одній з дільниць виявили позаштатних журналістів із підозрілими посвідченнями. Голові ДВК №181347 у Житомирі довелося викликати поліцію через конфлікт із журналістами-спостерігачами.