Газети і громадське радіо доручили модерування коментарів ІСUCу
Газети і громадське радіо доручили модерування коментарів ІСUCу
Американські газети The Boston Globe та San Francisco Chronicle, а також Національне громадське радіо (NPR) уклали угоди з канадською компанією ICUC Moderation Services, що надає послуги модерації онлайн-коментарів.
Як повідомляє Editorsweblog, за словами керівника ICUC Кіта Білоуса (і тут наші люди), модераційний аутсорсинг вивільняє час журналістів, які не мусять витрачати робочий час на модерування, і дає можливість по-новому подивитись на функцію коментарів – «сфокусуватись на їх якості, а не діяти за принципом “чим більше коментів, тим краще”».
Для кожного нового клієнта ICUC складає «біблію» - докладні правила, яких дотримуватимуться зовнішні модератори. За словами Білоуса, різні компанії мають різні погляди на вдосконалення онлайн-дискусії. Ніхто не хоче бачити образливих, наклепницьких коментарів, одначе деякі питання, наприклад, чи потребують коментарі премодерації, з’ясовуються індивідуально. Ще одна функція зовнішніх модераторів – визначення тематики, яка привертає увагу тролів. У таких матеріалах можна відразу забороняти коментування. Наприклад, газета Star Tribune з Міннеаполіса автоматично вимикає коментарі до матеріалів, які стосуються расизму, сексуальної орієнтації чи самогубств, а The Boston Globe – до некрологів та матеріалів про людей, що зазнали особистої трагедії.
Чи повинні журналісти брати участь у дискусіях під своїми текстами? На думку Білоуса, це можливість підвищити якість дискусії: «Спільнота в коментарях краще реагує, коли на зауваження відповідає автор коментованого матеріалу». Якщо коментарі дбайливо модеруються, журналісти охочіше вступають у дискусію з читачами.
ICUC працює на ринку онлайн-технологій уже дев’ять років, і на сьогодні має 78 клієнтів, серед яких не лише онлайн-видання, але й великі телекомпанії (канадська CBC) та корпорації на кшталт Unilever та Intel. Окрім модерації коментарів на сайті, компанія також займається управлінням сторінок у соціальних мережах. За словами Кіта Білоуса, запуск Facebook Comments та перехід багатьох сайтів на виключно фейсбук-коментування не зашкодив бізнесу ICUC: «Невже ви думаєте, що інтернет колись перейде на виключно авторизовані коментарі?».
«Медіаграмотність»