День смерті бін Ладена – великий день для твітера

00:00,
2 Травня 2011
1611

День смерті бін Ладена – великий день для твітера

00:00,
2 Травня 2011
1611
День смерті бін Ладена – великий день для твітера
Ресурс пережив свій черговий CNN moment.

Три тисячі повідомлень на секунду – не рекорд для сервісу мікроблогів Twitter: після настання японського Нового року цей показник становив 6939. Одначе 1-2 травня в середньому три тисячі твітів на секунду надсилались протягом майже чотирьох годин – із 22.45 до 2.20 за східним американським часом. А це вже безперечний рекорд. Причиною такого ажіотажу в твітері стала звістка про ліквідацію Осами бін Ладена військовими США на півночі Пакистану.

 

Як повідомляє Lost Remote, цього разу рекордна кількість твітів на секунду була досягнута о 23-й і становила 5106. Під час промови президента США Барака Обами щосекунди надсилали близько 5 тисяч твітів.

 

Втім, важливим для Твітера цей день став не лише через кількість відісланих повідомлень: сервіс іще раз довів, що може бути оперативнішим за будь-який інший засіб масової комунікації у поширенні гарячих новин. Згідно з TechCrunch, першим звістку про вбивство Осами бін Ладена поширив колишній співробітник Пентагону Кіт Урбан: «Достовірне джерело повідомило мене, що Осама бін Ладен убитий. Оце круто!». Він написав це за 40 хвилин після анонсу прес-служби Білого Дому, в якому йшлося, що о 22.45 президент Барак Обама має намір зробити заяву, коли ніхто навіть не підозрював, про що йдеться.

 

Повідомлення Урбана підхопили найбільші телемережі Америки NBC, ABC та CBS. О 23.30, коли розпочалася трансляція заяви президента, завдяки Урбановому твіту всі вже знали, про що скаже Барак Обама. У медійному сленгу Америки є поняття «CNN moment» - за аналогією з каналом CNN, який наростив популярність, висвітлюючи війну у Перській затоці на початку 90-х. Саме такий момент у цю ніч пережив твітер.  

 

 Ще одним героєм твітера цілком несподівано став Согайб Атар (на фото), пакистанський програміст, що ненавидить публічність і шум, і тому кілька років тому переїхав із великого міста Лахор до затишного Абботабаду. Він виявився одним із небагатьох користувачів твітера у містечку й, за дивним збігом, писав не поширеною в Пакистані мовою урду, а англійською. «Гелікоптер над Абботабадом о першій ночі. Дивно», - писав він у ніч рейду. Із подальших твітів зрозуміло, що Атар чув вибухи та стрілянину й вважав, що відбулась аварія гелікоптера. Він навіть не уявляв, що шум може бути пов’язаний із Осамою бін Ладеном, і дуже здивувався, побачивши в новинах назву свого містечка. За його словами, в цей час у нього навіть не було електрики, щоб зварити каву.

 

«Я хочу спати, чому Осама обрав саме цей день, щоб померти?», - написав він за годину. І незабаром: «Опа-опа, тепер я – той самий хлопець, який вів пряму твітер-трансляцію із убивства Осами бін Ладена, не підозрюючи про це». Атара вочевидь дратує величезна кількість нових фоловерів (майже 58 тисяч користувачів твітера стежать за його повідомленнями, 57 тисяч із них додалися за останню добу), електронних листів і повідомлень. Він просить кореспондентів «трилітерних великих телеканалів» відчепитись, бо вже багато років не дивиться телевізор, і в розпачі пише: «Бін Ладен мертвий. Я його не вбивав. Будь ласка, дайте мені поспати!».  Вочевидь, чоловікові не бракує почуття гумору.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду