Найбільшу китайську соцмережу оцінили в $750 млн
RenRen, найбільша соціальна мережа Китаю, вийшла на ІРО у Сполучених Штатах Америки. Як повідомляє The Financial Times, вартість акцій компанії, яку часто звуть «китайським Фейсбуком», зросла з 9-11 доларів за акцію до 12-14, що означає, що загальна вартість RenRen може зрости з 584 до 743 мільйонів доларів.
Першою очевидною паралеллю між двома мережами є те, що RenRen починалась 2005 року як «Сяоней» («У школі»), соціальна мережа для студентів пекінських і шанхайських вищих навчальних закладів. 2009 року назва мережі була змінена на RenRen («Усі»). Природно, RenRen відтворює чимало функцій та можливостей Фейсбука, які стали джентльменським набором для соцмереж.
Згідно з TechCrunch, RenRen та твітероподібний сервіс Weibo є найпопулярнішими соціальними медіа серед освіченої міської молоді Китаю. За офіційним повідомленням, у мережі зареєстровані 160 мільйонів облікових записів, а щомісяця на сайт заходить 31 мільйон активних користувачів. Цим людям RenRen показує рекламу від провідних світових брендів, а також пропонує сервіс знижок Nuomi.com та ігровий сервіс Renren Games.
Ще до RenRen нинішній генеральний директор компанії Джо Чен заснував успішний форум Mop.com, який стартував 1997 року й досі популярний серед молоді, маючи двадцять мільйонів активних користувачів. Чена називають одним із найпросунутіших молодих ІТ-менеджерів та інвесторів Китаю. 30% RenRen належить японській компанії Softbank.
Втім, якщо говорити про місце, яке RenRen посідає в житті китайського суспільства, слід визнати, що мережі ще далеко до Фейсбука: її аудиторія не становить і десятої частини китайської інтернет-спільноти, тоді як у розвинених країнах Заходу в Фейсбуку сидить кожен другий. До того ж, є підозра, що мережа перед ІРО штучно накрутила кількість користувачів. Головний конкурент RenRen, соціальна мережа Kaixin001, цього року також планує вийти на ІРО. Одначе найбільшою загрозою для лідерства RenRen є плани Facebook вийти на китайський ринок у партнерстві з пошуковим гігантом Baidu.
«Медіаграмотність»