Талібан зацвірінькав англійською

00:00,
13 Травня 2011
1133

Талібан зацвірінькав англійською

00:00,
13 Травня 2011
1133
Талібан зацвірінькав англійською
Ісламським екстремістам довелося змінити ставлення до інтернету та соціальних медіа.

Одним із перших заходів, до яких удавався радикальний ісламський рух Талібан на підконтрольних йому територіях Афганістану та Пакистану, була заборона інтернету. 2000-го таліби, що перебували при владі в Афганістані, заборонили користування цією бісівською вигадкою (не лише інтернетом, але й комп’ютерами, а також телебаченням, музичними програвачами тощо) в усій країні. А вже наступного року заснували свій власний сайт.

 

Не менш суперечливим залишається ставлення ісламістів до соціальних медіа. Мікроблог @alemarahweb, який можна з певністю вважати офіційним представництвом «Ісламського емірату Афганістан» у твітері, з’явився у грудні 2010 року. Всі записи, зміст яких зводився до пропаганди та звинувачень на адресу ворогів руху, були пуштунською мовою, поширеною в Афганістані, та протягом п’яти місяців мікроблог зафоловили 224 користувачі.

 

І ось 12 травня Мостафа Ахмеді почав писати англійською. За останню добу, - не в останню чергу завдяки повідомленню газети The Guardian, - кількість фоловерів зросла до двох з половиною тисяч. Це переважно журналісти, які відтепер із перших рук дізнаватимуться про атаки гяурів на мирне населення та успішні операції із знищення ворогів ісламу. Більшість англомовних твітів містять посилання на сайт http://shahamat-english.com/, який періодично стає недоступним через атаки американців та чинного афганського уряду. Вочевидь, богопротивність соціальних медіа значить для талібів менше, аніж їхня ефективність у поширенні пропаганди та гуртуванні прибічників, так наочно продемонстрована нещодавніми арабськими революціями.  

 

А тим часом, як повідомляє ReadWriteWeb,  у Пакистані, де Талібан діє легально, суд розглядає позов, за яким усім мешканцям країни можуть заблокувати доступ до Фейсбука. Приводом для такого суворого заходу стала сторінка другого щорічного конкурсу карикатур на пророка Мухаммеда, відкрита у соціальній мережі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
sinkona.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду