Google замірився на ринок банерної і телевізійної реклами

00:00,
23 Травня 2011
1405

Google замірився на ринок банерної і телевізійної реклами

00:00,
23 Травня 2011
1405
Google замірився на ринок банерної і телевізійної реклами
Корпорація планує відкусити солідний шмат від 200-мільярдного ринку майбутнього.

Корпорація Google не збирається зупинятись на досягнутому лідерстві у сегменті пошукової реклами. Як повідомляє The Guardian,  віце-президент із медійних рекламних продуктів корпорації Ніл Моен проголосив курс на завоювання ринку банерної реклами.

 

За словами Моена, потенційний обсяг цього ринку становить 200 мільярдів доларів. Поки що цифра на порядок скромніша – 24 мільярди, одначе Google вірить у перспективи.  Експансія ІТ-гіганта на ринок банерної реклами налякала компанії, які домінують на ньому зараз, та інших претендентів. Так, генеральний директор рекламного холдингу WPP Мартін Сорелл назвав Google «другом-ворогом» (frenemy), маючи на увазі, що вихід корпорації на новий ринок несе як загрози, так і нові перспективи для вже присутнього там бізнесу. Натомість колишній шеф ITV Майкл Ґрейд звинуватив ґуґл у паразитизмі.

 

Моен заспокоює: Googlе не планує займатись медіабізнесом і претендує лише на розробку технологій, які цей бізнес використовуватиме. Інвестуючи свої знання та гроші в розвиток ринку банерної реклами, корпорація неодмінно співпрацюватиме з рекламними агенціями та медіа, а отже, приноситиме їм додатковий дохід. За його словами, подрібненість ринку зменшує його потенціал і збільшує витрати, і Google хоче стати платформою, що об’єднає гравців ринку банерної реклами. Корпорація зробила перший крок у напрямку банерної реклами ще 2008 року, придбавши сервіс DoubleClick за 3,1 мільярда доларів.

 

Втім, банери – це ще не все. Google хоче поширити свої технологічні рішення, які успішно застосовуються в пошуковій та контекстній рекламі, на телебачення – 170-мільярдний ринок, де гроші, на думку Моена, витрачаються вельми неефективно. Він уважає, що модель онлайн-крамниці, де рекламодавці зможуть купувати рекламний час та площі на різних пристроях у режимі реального часу, буде дієвішою за непрозорі домовленості, що панують у телерекламі зараз. Рекламним агентствам ця ідея навряд чи сподобається, адже означатиме, що телекомпанії зможуть працювати з рекламодавцями напряму, без їхнього посередництва.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду