«Мухаммед, Іісус і я». Преса – про смерть Каддафі

00:00,
21 Жовтня 2011
2671

«Мухаммед, Іісус і я». Преса – про смерть Каддафі

00:00,
21 Жовтня 2011
2671
«Мухаммед, Іісус і я». Преса – про смерть Каддафі
«Всі величні пророки сучасності прийшли з пустелі – Мухаммед, Іісус і я», – говорив про себе Каддафі. Авторитетні видання – про смерть людини, яка вплинула на хід історії.

Guardian опублікувала некролог Каддафі, давши йому наступний підзаголовок: «Самозакоханий лідер Лівії з 1969 року, який підтримував тероризм по всьому світу та став публічним ворогом США #1».

The Daily Telegraph наводить слова Алі Тархуна (Ali Tarhoun), міністра тимчасового уряду Лівії: «Я сказав їм тримати його тіло декілька днів у холодильнику – щоб усі переконалися, що він мертвий».

Spiegel під заголовком «Як НАТО полювало на Каддафі» опублікував матеріал про те, що роль НАТО у полювання на Каддафі набагато більша, аніж прийнято вважати і ніж про це відомо широкому загалу.

Wall Street Journal: «Муаммар Каддафі, як очікується, буде похований п'ятницю, на тлі загальнонаціональних урочистостей, котрі ознаменують нову главу у історії Лівії після того, як повалений лідер був вбитий під час захоплення революціонерами його рідного міста, його останнього бастіону».

Times винесла на першу шпальту матеріал про «боротьбу за труп Каддафі», котрий зараз знаходиться у морозильнику старого ринку Містрата.

The Huffington Post відзначає, що ЗМІ «виявляють обережність у висвітленні подій» навколо смерті лівійського лідера.

The New York Times стверджує, що смерть Каддафі «дає відчуття нових сил та можливостей». «Однак зроблена на мобільнинй телефон фотографія його трупу, яка миттєво облетіла увесь світ, нагадує нам, що існує ще багато невирішених конфліктів...», – продовжує видання.

«Слон» опублікував перший осмислений некролог Каддафі російською. «Для всех было бы лучше, чтобы Каддафи умер в бою. Если бы он остался на свободе, у его сторонников был бы вдохновитель и организатор побед, на худой конец, знамя. Если бы его взяли живым, его бы пришлось судить. И новые революционные власти – все еще почти безымянные – получили бы в суде противника именитого, речистого, яркого. Такой вмиг превратил бы процесс над собой в – как говорили судимые народовольцы, большевики и национал-социалисты – процесс над судьями».

Lenta.ru версії смерті, офіційні і не дуже.

Ну а «Коммерсантъ» згадав висловлювання Каддафі.

Всі величні пророки сучасності прийшли з пустелі – Мухаммед, Іісус і я.

Я не є диктатором, який здатен закрити Facebook. Я просто посаджу у тюрму всіх, хто зайде на цей сайт.

Людина, як фізична особа, повинна мати свободу самовиявлення, і навіть будучи божевільною, мати право вільно висловлювати своє божевілля.

Ми можемо зруйнувати Америку, і зламати їй ніс.

Американські солдати повинні бути перетворені на ягнят, і їх дозволяється з’їсти.

Це помилка, що існує інша релігія, окрім ісламу. Існує всьго одна релігія – іслам, і її пророк – Мохаммед. Ті, хто не сповідує Іслам – лузери.

Якщо не було б електрики, ми  дивилися б телевізор у темряві.

Протестуйте скільки вам забажається, але не збирайтеся на вулицях і площах.

Я не можу визнати ані палестинську державу, ані ізраїльську. Палестинці ідіоти і ізраїльтяни ідіоти.

Я революціонер. Я бедуїн. Я людина, яка живе у палатці. Я помру тут, як мученик.

Я міжнародний лідер, володар арабських правителів, король королів Африки та імам мусульман і мій міжнародний статус не дозволяє мені опускатися нижче.

Труп Каддафі у госпіталі Місрату, Лівія. Фото: Guardian.

Золотий пістолет, який був при Каддафі. Фото: Guardian.

Каналізаційна труба, у якій ховався Каддафі. Фото: Guardian.

Докази. Фото: Guardian.

Газета Pakistan Today відреагувала на смерть Каддафі. Фото: The Daily Telegraph.

Бойовики топчуть голову Каддафі, Тріполі. Фото: The Daily Telegraph.

Те саме фото. Фото: The Daily Telegraph.

Мутассім Каддафі (Mutassim Gaddafi), син Муаммара Каддафі, мертвий. Фото: The Daily Telegraph.

Саіф Каддафі (Saif Gaddafi) вважається пораненим. Фото: The Daily Telegraph.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду