Хто хоче почитати про Джека Різника? Британська бібліотека оцифрувала архів англійських газет 19 століття
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Хто хоче почитати про Джека Різника? Британська бібліотека оцифрувала архів англійських газет 19 століття
Британська біблотека (The British Library) у партнерстві з онлайн-видавцем Brightsolid презентували проект British Newspaper Archive, який є нічим іншим як оцифрованим ахівом англійських газет 19 століття.
British Newspaper Archive, який крім усього іншого відзначається приємний дизайном, надає можливіть роздивитися у high resolution близько 4 млн. шпальт 200 загальнонаціональних і локальних газет Англії та Ірландії.
Оцифровані газети в основному датуються 19 століттям, однак серед них трапляються також видання початку 18-го.
Королева Вікторія. Bucks Herald, June 25 1887. Фото: British Library.
Представники Британської бібліотеки відзначають, що сайт пропонує широкі можливості для людей, які цікавляться генеалогічною історією своєї родини – у газетах того часу постійно публікувалися оголошення, некрологи і повідомлення родинного характеру, а система пошуку на сайті дозволить оперативно відшукати необхідне прізвище у газетному архіві.
British Newspaper Archive став результатом десятирічного партнерства між Британською бібліотекою та Brightsolid. Протягом останнього року співробітники проекту оцифровували близько 8000 сторінок історичних газет щодня. Крім того, у прес-релізі представники Британської бібліотека повідомили, що у найближчі десять років планується оцифрувати близько 40 млн. сторінок британських історичних газет.
Романтичний суїцид двох закоханих. The Days’ Doings, August 6, 1870. Фото: British Library.
British Newspaper Archive можна використовувати безкоштовно у читальних залах Британськох бібліотеки. Для інших користувачів доступ буде платним і складатиме £6,95 на 48 годин, £29,95 на 30 днів або £79,95 на рік.
«У колекції газет Британської бібліотеки була надзвичайно сильна необхідність стати оприлюдненим звітом нашої спільної загальнонаціональної, регіональної та локальної пам’яті. Забезпечуючи онлайн доступ до цієї оприлюдненої пам’яті, сайт British Newspaper Archive трансформує той спосіб, у який ми торкаємося нашого минулого і вибудовуємо зв’язки із поколіннями, які жили до нас», – відзначив Ед Кінг (Ed King), голова Департаменту газет Британської бібліотеки.
За матеріалами British Library, British Newspaper Archive