Гран-прі «Кіномедіа» дісталося Іванові Гавриляку за анімаційну стрічку «Як це було»
Гран-прі «Кіномедіа» дісталося Іванові Гавриляку за анімаційну стрічку «Як це було»
Гран-прі «Кіномедіа-2011» здобув Іван Гавриляк за фільм про специфіку роботи журналіста «Як це було». Ця ж стрічка перемогла в номінації «Анімаційне кіно».
Кадр із стрічки І.Гавриляка «Як це було». Фото: MediaSapiens.
Переможцями в номінації «Документальне кіно» стали Дмитро Красний та Катерина Горностай із фільмом «Справжні новини». Переглядаючи новини, автори зрозуміли, що кожного дня, зрештою, там говорять одне й те саме. На екрані телевізора із закономірною періодичністю з’являються одні й ті самі обличчя.
Кадр з фільму Д.Красного та К.Горностай «Справжні новини». Фото: MediaSapiens.
В номінації «Експериментальне кіно» переміг Мирослав Стецький із фільмом «Медіа-бульбашки». В фільмі автор спрощує новини дня до 3 сюжетів та залучає до зйомок дітей в ролі журналістів. Діти-журналісти підкреслюють гру, яку ведуть медійники із свідомістю глядачів.
М. Стецький, «Медіа-бульбашки». Фото: MediaSapiens.
У номінації «Ігрове кіно» переміг Олександр Мілов із фільмом «Помста». Йому також дістався і «Приз глядацьких симпатій». Втомлений від перегляду телевізора і читання газет герой фільму нарешті зважується позбавитися від джерела свого головного болю. Творчо підійшовши до вирішення проблеми, герой перетворює телевізор у... туалет.
О. Мілов, «Помста». Фото: MediaSapiens.
Лауреати фестивалю отримали кришталеві стели та кінокамери Sony.
Нагадаємо, «Кіномедіа» – це фестиваль фільмів про принципи роботи газетярів, репортерів, телеведучих і практиків піару. Мета фестивалю – підтримати правильне сприйняття ролі медіа як важливого елементу демократичного суспільства, розуміння важливості існування незалежних об'єктивних ЗМІ, які кожному надають змогу свідомо ухвалювати важливі рішення та не бути маріонеткою у світі інформації та пропаганди. Організатор кінофестивалю – Незалежна асоціація телерадіомовників. Партнер кінофестивалю – кіностудія Film.ua.