Пауло Коельо на знак протесту проти SOPA дозволив завантажувати свої книги безкоштовно

00:00,
3 Лютого 2012
1738

Пауло Коельо на знак протесту проти SOPA дозволив завантажувати свої книги безкоштовно

00:00,
3 Лютого 2012
1738
Пауло Коельо на знак протесту проти SOPA дозволив завантажувати свої книги безкоштовно
Пауло Коельо  передав свої книги торрент-трекеру The Pirate Bay для безкоштовного завантаження. У своєму блозі письменник відзначив, що жадібність для правовласників – шлях безперспективний і закликав піратів всіх країн об’єднуватися.

Паоло Коельо (Paulo Coelho) вже давно є прихильником піратського скачування художніх творів, з того моменту як 1999 року його роман «Алхімік» було розміщено в інтернеті, пише Guardian.

Як відзначає видання, у своєму блозі письменник підписується «ваш пірат Коельо» та запрошує завантажувати його твори безкоштовно, а якщо вони сподобаються – купувати друковану версію.

Раніше у пості My thougts on SOPA («Мої думки про SOPA») Коельо зауважив, що законопроект «може зруйнувати інтернет» і є реальною загрозою не лише для американців, але й для усього світу.

Коельо також відзначив, що багатьом письменникам важливо не тільки отримати матеріальну винагороду, але й ділитися своєю творчістю із читачами.

 «Хтось скаже: ви достатньо багаті і можете собі дозволити розповсюджувати власні книги безкоштовно. Так, це правда – я багатий. Проте чи бажання заробити гроші примушує мене писати? Ні. Моя сім’я та мої вчителі – всі говорили, що у  мого «письменництва» немає майбутнього. Я розпочав писати і я продовжую писати тому, що отримую від цього задоволення і тому що це – сенс мого існування. Якби мотивом були гроші, я б припинив писати декілька століть тому, і захистив би себе від незмінно негативних відгуків», – пише Коельо у своєму блозі.

Письменник нагадує про розповсюдження радянської літератури 50-60-х років минулого століття у вигляді самвидаву – зауважуючи, що автори не отримували тоді жодної матеріальної вигоди, проте їхню творчу діяльність це не зупинило.

«І що я відчуваю щодо всього цього? Як автору, мені слід було б теж захищати «інтелектуальну власність», проте я цього не хочу», – заявив Коельо, закликаючи «піратів всіх країн об’єднуватися».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Паоло Коельо (Paulo Coelho) / Estadao
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду