Ватикан та Оксфорд оцифрують стародавні рукописи

00:00,
12 Квітня 2012
2036

Ватикан та Оксфорд оцифрують стародавні рукописи

00:00,
12 Квітня 2012
2036
Ватикан та Оксфорд оцифрують стародавні рукописи
Ватиканська апостольська бібліотека і Бодліанська бібліотека Оксфордського університету оголосили про спільний проект з оцифрування стародавніх текстів. Це дозволить інтернет-користувачам мати у своєму розпорядженні доступ до 1,5 млн. сторінок найцінніших видань, повідомляє із посиланням на отриманий прес-реліз РІА «Новости».

Оцифрувати планується грецькі рукописи та книги, видані у Європі із початку книгодрукування і до 1501 року, іудейські манускрипти, написані переважно у період з 9 по 16 століття.

Як відзначається у прес-релізі, ці видання були обрані через їхню наукову важливість. Так, наприклад, колекція давньогрецьких книг Ватиканської апостольської бібліотеки є однією з найбільших у світі − зібрання налічує близько 5 тис. томів, включно із творами Гомера, Софокла, Платона та Гіпократа.

Реалізація проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці британського фонду The Polonsky Foundation, який вже допомагав у оцифруванні наукових записів і листування Ісаака Ньютона та Альберта Енштейна.

Передбачається, що проект буде реалізовано протягом найближчих чотирьох років.

«Дві найдавніші бібліотеки Європи обʼєднають свої зусилля у інноваційному підході до оцифрування стародавніх текстів, що обумовлене реальною потребою у цьому вчених. З цією спільною ініціативою дві бібліотеки продовжать виконання своєї місії, направленої на благо науки та культури», − заявив префект Ватиканської Апостольської Бібліотеки, монсеньйор Чезаре Пазіні (Cesare Pasini).

Заснована 1451 року Ватиканська бібліотека вважається одною з найголовніших наукових бібліотек світу. Її фонд налічує зараз близько 180 тис. рукописів, 1,6 млн. друкованих книг, а також більше 300 тис. монет та нагород і 150 тис. гравюр та географічних карт.

Бодліанська бібліотека Оксфорду, названа на честь колекціонера старовинних манускриптів сера Томаса Бодлі (1545-1613), є найбільшою університетською бібліотечною системою Великобританії, маючи у своєму архіві близько 11 млн. друкованих видань. З 1610 року Бодліанська бібліотека отримує обовʼязкові примірники усіх видань, що друкуються у Англії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Daily Mail
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду