Ватикан та Оксфорд оцифрують стародавні рукописи
Оцифрувати планується грецькі рукописи та книги, видані у Європі із початку книгодрукування і до 1501 року, іудейські манускрипти, написані переважно у період з 9 по 16 століття.
Як відзначається у прес-релізі, ці видання були обрані через їхню наукову важливість. Так, наприклад, колекція давньогрецьких книг Ватиканської апостольської бібліотеки є однією з найбільших у світі − зібрання налічує близько 5 тис. томів, включно із творами Гомера, Софокла, Платона та Гіпократа.
Реалізація проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці британського фонду The Polonsky Foundation, який вже допомагав у оцифруванні наукових записів і листування Ісаака Ньютона та Альберта Енштейна.
Передбачається, що проект буде реалізовано протягом найближчих чотирьох років.
«Дві найдавніші бібліотеки Європи обʼєднають свої зусилля у інноваційному підході до оцифрування стародавніх текстів, що обумовлене реальною потребою у цьому вчених. З цією спільною ініціативою дві бібліотеки продовжать виконання своєї місії, направленої на благо науки та культури», − заявив префект Ватиканської Апостольської Бібліотеки, монсеньйор Чезаре Пазіні (Cesare Pasini).
Заснована 1451 року Ватиканська бібліотека вважається одною з найголовніших наукових бібліотек світу. Її фонд налічує зараз близько 180 тис. рукописів, 1,6 млн. друкованих книг, а також більше 300 тис. монет та нагород і 150 тис. гравюр та географічних карт.
Бодліанська бібліотека Оксфорду, названа на честь колекціонера старовинних манускриптів сера Томаса Бодлі (1545-1613), є найбільшою університетською бібліотечною системою Великобританії, маючи у своєму архіві близько 11 млн. друкованих видань. З 1610 року Бодліанська бібліотека отримує обовʼязкові примірники усіх видань, що друкуються у Англії.