В «Одноклассниках» буде українська мова та статистика в групах
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В «Одноклассниках» буде українська мова та статистика в групах
Про це сьогодні на прес-конференції повідомив Олександр Ізряднов, директор з маркетингу і стратегічних комунікацій «Одноклассников» і «Мой Мир».
«Ми проводимо локалізацію з метою підвищення лояльності користувачів, а також сподіваємось на приваблення нової аудиторії, яка не знає російську мову чи не бажає спілкуватися російською у мережі», – зазначив він.
Локалізація не передбачає наповнення українським контентом, однак будуть локалізовані сервіси – музика, відео, ігри. «Тобто серед найпопулярніших пісень чи кліпів ми будемо ставити ті, які популярні саме в Україні», – відзначив Олександр Ізряднов.
Також на прес-конференції була оприлюднена статистика LiveInternet, згідно з якою «Одноклассники» є другою за величиною аудиторії соціальною мережею в Україні після Вконтакте. Щодня сайт відвідує біля 4 млн. унікальних користувачів. Близько 30% відвідувачів заходять через мобільні пристрої. Щодо вікового складу аудиторії, то за даними Gemius найбільший сегмент (36,21%) – це люди віком від 24 до 34 років.
Олександр Ізряднов також відзначив, що бізнес-модель «Одноклассников» суттєво відрізняється від ВКонтакте і Facebook: якщо останні отримують більшу частину прибутку від продажу реклами – близько 80%, то у структурі прибутків «Одноклассников» реклама займає біля 30%. Основні прибутки приносять різні сервіси та ігри. Зокрема, серед платних для користувачів сервісів – це преміальні смайлики, подарунки та функція «закритий профіль».
У вересні цього року відбудеться кардинальна зміна функціоналу груп в «Одноклассниках», вони стануть зручніше в експлуатації, а найголовніше – з’явиться статистика. Якщо зараз можна побачити кількість учасників в групі, то з появою статистикибудуть доступні зведені дані по віку, місцю проживання відвідувачів групи, також можна буде переглянути, куди саме вони заходили у групі і які новини читали.
Така функція корисна для журналістських ресурсів, однак, як зазначає Ізряднов, недостатньо просто перенести новину в «Одноклассники» чи дублювати групу з Facebook в «Одноклассниках». «Потрібно пам»ятати, що аудиторія різна і приходить у ці соціальні мережі за різним, – сказав він. – Якщо у Facebook аудиторія прийшла почитати і щось написати, то в «Одноклассники» вона прийшла розважатися. Потрібно адаптувати свій контент для груп в «Одноклассниках», це вдало робить «Комсомольская правда» - вони переписують новини спеціально для групи і додають туди якісь ілюстрації».