Після десятиліть заборони М’янма дозволить друкувати приватні газети

00:00,
29 Грудня 2012
1595

Після десятиліть заборони М’янма дозволить друкувати приватні газети

00:00,
29 Грудня 2012
1595
Після десятиліть заборони М’янма дозволить друкувати приватні газети
Відносини влада-ЗМІ у країні продовжують лібералізуватися.

М’янма дозволить друкувати приватні газети з квітня наступного року, про що уряд країни оголосив у п’ятницю, повідомляє Reuters. Після десятиліть військової диктатури, відзначає інформагентство, для країни це – вагомий крок назустріч демократичним цінностям.

Перед тим, як збройні сили захопили владу під час перевороту 1962 року, у країні було декілька десятків приватних газет. Зараз газети у М’янмі –державні, і пропагують провладні ідеї та цінності.

«Ми можемо сказати, що це – початок третьої стадії, і заключний етап реформи ЗМІ  у країні», – заявив Reuters один з високопосадовців Міністерства інформації країни, який побажав, щоб його ім’я не оприлюднювали. Він також додав, що заявки на оформлення нових приватних ЗМІ будуть прийматися починаючи з лютого.

Наприкінці літа стало відомо про попередній етап лібералізації стосунків влади М’янми із мас-медіа: представники Міністерства інформації країни заявили, що не цензуруватимуть політичних та релігійних журналістів – журналістам, котрі пишуть на ці теми, більше не потрібно буде надавати свої матеріали державним цензорам перед публікацією.

Як відзначала BBC, жорсткий контроль над діяльністю медіа у М’янмі існував протягом тривалого періоду – проте з відходом у минулому році від влади військових чимало обмежень почали пом’якшуватися.

У березні поточного року міністр інформаціх М’янми Чжо Сан оголосив про звільнення від цензури 173 газет і щотижневиків та 124 щомісячних журналів, писала місцева газета «Кхом Чат Лик» – однак тоді реформа стосувалася видань, котрі висвітлювали питання культури, спорту, кіно, моди, літератури, науки та техніки.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Global Post
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду