Після десятиліть заборони М’янма дозволить друкувати приватні газети
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Після десятиліть заборони М’янма дозволить друкувати приватні газети
М’янма дозволить друкувати приватні газети з квітня наступного року, про що уряд країни оголосив у п’ятницю, повідомляє Reuters. Після десятиліть військової диктатури, відзначає інформагентство, для країни це – вагомий крок назустріч демократичним цінностям.
Перед тим, як збройні сили захопили владу під час перевороту 1962 року, у країні було декілька десятків приватних газет. Зараз газети у М’янмі –державні, і пропагують провладні ідеї та цінності.
«Ми можемо сказати, що це – початок третьої стадії, і заключний етап реформи ЗМІ у країні», – заявив Reuters один з високопосадовців Міністерства інформації країни, який побажав, щоб його ім’я не оприлюднювали. Він також додав, що заявки на оформлення нових приватних ЗМІ будуть прийматися починаючи з лютого.
Наприкінці літа стало відомо про попередній етап лібералізації стосунків влади М’янми із мас-медіа: представники Міністерства інформації країни заявили, що не цензуруватимуть політичних та релігійних журналістів – журналістам, котрі пишуть на ці теми, більше не потрібно буде надавати свої матеріали державним цензорам перед публікацією.
Як відзначала BBC, жорсткий контроль над діяльністю медіа у М’янмі існував протягом тривалого періоду – проте з відходом у минулому році від влади військових чимало обмежень почали пом’якшуватися.
У березні поточного року міністр інформаціх М’янми Чжо Сан оголосив про звільнення від цензури 173 газет і щотижневиків та 124 щомісячних журналів, писала місцева газета «Кхом Чат Лик» – однак тоді реформа стосувалася видань, котрі висвітлювали питання культури, спорту, кіно, моди, літератури, науки та техніки.