Газета The Washington Post запустила додаток для перевірки правдивості слів політиків
Газета The Washington Post запустила додаток для перевірки правдивості слів політиків
Truth Teller переводить відео- чи аудіовиступ у текст, а також у режимі реального часу співставляє цей текст з базою фактів – таким чином виявляючи спроби політиків дезінформувати аудиторію. Як відзначає Knight Foundation, це – вагомий крок вперед у технології миттєвої перевірки фактів онлайн.
Розшифровка відео відбувається із залученням, зокрема, технології розпізнавання мовлення Microsoft Audio Video indexing service (MAVIS).
В результаті програма Truth Teller озвучує свій вердикт щодо виступу того чи іншого діяча – «правда», або «неправда», додає TechCrunch.
Як відзначає Journalism.co.uk, на розробку Truth Teller газета The Washington Post отримала від Knight Foundation грант у розмірі $50 тис.
«Прототип Truth Teller було розроблено з комбінацією декількох технологій: деякі з них нові, деякі вже знайомі. Ми об’єднали розпізнавання мовлення у відео та аудіо з технологією мовлення-у-текст і пошук тексту в базах даних та остаточну перевірку фактів. The Washington Post також співпрацювала з Деном Шульцем (Dan Schultz), автором Truth Goggles, він консультував нас, ділився своїми знаннями щодо технології факт-чекінгу. Ми ефективно аналізуємо відео, беремо з відео текст, порівнюємо текст з нашими базами даних, і потім у режимі реального часу демонструємо, що правда, а що – ні. Ключ до успіху у цьому проекті – вибудувати авторитетну базу даних, оскільки наша мета полягає у тому, щоб спростувати чутки, а не поширювати їх», – розповів виконавчий продюсер цифрового контенту The Washington Post Корі Хайк (Cory Haik).