У Німеччині журналісти з різних країн обговорили висвітлення українських подій
У Німеччині журналісти з різних країн обговорили висвітлення українських подій
У дискусіях взяли участь кореспонденти з України, Росії, Німеччини, Польщі, Литви та Великої Британії.
Керівник мережі кореспондентів n-ost, що ініціювала форум, Ганно Гундерт вважає, що така зустріч медійників дає надію «пролити світло на плутанину довкола незалежного висвітлення подій» в Україні.
Один із учасників форуму, міжнародний оглядач українського журналу «Новое время» та екс-журналіст «Лента.ру» Іван Яковина висловив думку, що російська незалежна преса висвітлює конфлікт в Україні краще за інших.
«Вона не є безпосереднім учасником цього конфлікту, їхні журналісти не підтримують Путіна і позбавлені упередженості української преси», - вважає він.
Іван Яковина думає, що українська журналістика, беручи на озброєння методи російської пропаганди, заганяє себе у глухий кут. На його думку, шанси України у боротьбі з Росією, «чемпіоном світу із пропаганди», є мізерними. В умовах інформаційної війни правильною тактикою є «точна, правдива, перевірена інформація», вважає журналіст.
Заступник головного редактора інтернет-видання «Українська правда» Сергій Лещенко вважає, що неможливо визначити, хто найбільш об’єктивно висвітлює українські події. На його думку, все залежить від видання: якщо воно має гарну репутацію, то не буде займатися оприлюдненням викривлених фактів. Стосовно російських ЗМІ, Лещенко сказав, що вони у переважній більшості необ'єктивні.
Вітаус Бруверис, політичний коментатор та оглядач литовської газети «Lietuvos rytas» Вітаутас Бруверис - проти порівнянь.
«Нібито пропаганда ведеться як з української, так і з російської сторони, - каже він. – Але не можна прирівнювати їх за впливом, не можна класти їх в одну купу».
На його думку журналіста, найбільш адекватно про події в Україні розповідає литовська преса, оскільки «литовці глибше розуміють саму серцевину конфлікту».
Російський журналіст «Новой газеты» Павло Канигін сказав, що у Берліні медійники лише намагалися зрозуміти та почути одне одного. Він часто приїздить в Україну і висвітлює ситуацію із місця подій. Упевнений, що в цій ситуації найважче бути українським журналістом.
«На відміну від моїх українських колег, я можу собі дозволити спостерігати. Для українських журналістів - це не просто описовість, для них - це їхня війна, війна їхньої країни. Для них важче відійти вбік та подивитися на конфлікт збоку», - сказав Павло Канигін.
У Берліні відбулася перша сесія медіафоруму «Stereoscope Ukraine». Друга має відбутися на 3 – 5 жовтня у Києві. Вона буде присвячена проведенню незалежних розслідувань із метою подальшого їхнього оприлюднення у медіа країн-учасниць форуму.