Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ICANN делегувала Україні домен .укр
За словами Гончарука, реєстрація у доменній зоні може розпочатися вже влітку 2013 року. Пріорітет на реєстрацію отримають державні органи і компанії-власники брендів. Реєстрацію дозволять як українською, так і російською.
Юрій Гончарук також відзначив, що поки зарано говорити про заплановану вартість реєстрації у доменній зоні. «Це питання вирішуватиметься колегіально», – зауважив він.
У доменній зоні .укр буде зареєстровано до 200 тис. доменних імен, прогнозує Гончарук.
ICANN забронювала за Україною кириличний домен .укр у березні 2011 року. «Украинский сетевой информационный центр» подав заявку на надання Україні кириличного домену ще восени 2009 року, і вже навесні 2010-го планував відкрити реєстрацію в зоні .укр. Однак тоді декілька учасників координаційної ради центру не підписали заявку, що призвело до зволікання із делегуванням.
ICANN оголосила прийом заявок на реєстрацію нового типу доменних зон – слів та назв брендів – різними мовами на початку 2012 року. Створення нових доменних імен, відмінних від традиційних .com, .net і т.п., відображає бачення ICANN шляхів урізноманітнення сучасного інтернету.
«Ми рухаємося від .com чи .biz до назв компаній, брендів, назв міст... Це допоможе розширити спектр доменних імен, і це буде виглядати та відчуватися абсолютно по-новому», – відзначав попередній президент ICANN Род Бекстром (Rod Beckstrom). Наприкінці червня 2012 року президентом ICANN став Фаді Шехаде (Fadi Chehade).
Першопочатково вартість реєстрації доменної зони складала $185. тис., проте, як повідомляли представники ICANN, Рада директорів компанії інвестувала $2 млн. у програму підтримки нових учасників – за рахунок чого зареєструвати нову доменну зону можна буде за $47. тис. Заявку могла подати будь-яка юридична особа.
У червні 2012 року ICANN оприлюднила отримані заявки на нові домени верхнього рівня.
Заявки на домени подавали, зокрема, компанія Google (числена кількість заявок включала домени .google, .android та .lol), Apple (.apple), Microsoft (.microsoft, .bing), газета Guardian (.guardian), компанія Amazon серед багатьох інших претендує на домени .news та .apps.
Старший віце-президент ICANN Курт Прітц (Kurt Pritz) зауважував, що загалом було отримано заявки від близько 500 компаній на 2 тис. доменів верхнього рівня. Про велику кількість отриманих заявок, які можуть змінити ландшафт сучасного інтернету, говорив і Род Бекстром.
Окремо ICANN наголошувала на тому, що сам факт подання заявки не означає того, що компанія отримає заявлений домен. Надалі відбудеться багаторівневий процес визначення власників заявлених доменів, в результаті якого й стане відомо що і кому дістанеться, підкреслювали представники корпорації.