Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Домен .укр остаточно закріплено за Україною
ICANN у вівторок закінчила процедеру делегування Україні кириличного домену .укр. Як повідомив адміністратор домену «Украинский сетевой информационный центр», новий домен з’явився у структурі доменних імен, зараз у доменній зоні вже працюють два ресурси: сайт самого «Украинского сетевого информационного центра» уміц.укр, а також присвячений доменній зоні сайт тест.укр.
Реєстрація доменів у зоні .укр розпочнеться не одразу – для нової зони ще не розроблені правила та умови акредитації реєстраторів. Повноваження на розробку має координаційна рада «Украинского сетевого информационного центра», до складу якої повинні входити по 7 представників від органів державної влади і громадських організацій. Останній раз засідання координаційної ради відбувалося у 2009 році, далі її робота була заблокована, зокрема, через лікцідацію у результаті адміністративної реформи Держкомітету інформатизації і Держадміністрації зв’язку, а також через фактичне припинення роботи трьох громадських організацій.
З початку 2013 року над реформуванням координаційної ради працює ініціативна група при Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Паралельно відбувається підготовка до громадського обговорення базових документів, які стосуються нової доменної зони.
«Думаю, за 3-4 місяці питання буде вирішено, і можна буде розпочинати реєстрацію», – заявив генеральний директор самого «Украинского сетевого информационного центра» Юрій Гончарук.
Рішення про делегування Україні доменної зони .укр ICANN ухвалила на засіданні 28 лютого 2013 року. Раніше Юрій Гочарук відзначав, що, за його прогнозами, у доменній зоні буде зареєстровано близько 200 тис. доменних імен.
ICANN оголосила прийом заявок на реєстрацію нового типу доменних зон – слів та назв брендів – різними мовами на початку 2012 року. Створення нових доменних імен, відмінних від традиційних .com, .net і т.п., відображає бачення ICANN шляхів урізноманітнення сучасного інтернету.
«Ми рухаємося від .com чи .biz до назв компаній, брендів, назв міст... Це допоможе розширити спектр доменних імен, і це буде виглядати та відчуватися абсолютно по-новому», – відзначав попередній президент ICANN Род Бекстром (Rod Beckstrom). Наприкінці червня 2012 року президентом ICANN став Фаді Шехаде (Fadi Chehade).
Першопочатково вартість реєстрації доменної зони складала $185. тис., проте, як повідомляли представники ICANN, Рада директорів компанії інвестувала $2 млн. у програму підтримки нових учасників – за рахунок чого зареєструвати нову доменну зону можна буде за $47. тис. Заявку могла подати будь-яка юридична особа.
У червні 2012 року ICANN оприлюднила отримані заявки на нові домени верхнього рівня.
Заявки на домени подавали, зокрема, компанія Google (числена кількість заявок включала домени .google, .android та .lol), Apple (.apple), Microsoft (.microsoft, .bing), газета Guardian (.guardian), компанія Amazon серед багатьох інших претендує на домени .news та .apps.
Старший віце-президент ICANN Курт Прітц (Kurt Pritz) зауважував, що загалом було отримано заявки від близько 500 компаній на 2 тис. доменів верхнього рівня. Про велику кількість отриманих заявок, які можуть змінити ландшафт сучасного інтернету, говорив і Род Бекстром.
Окремо ICANN наголошувала на тому, що сам факт подання заявки не означає того, що компанія отримає заявлений домен. Надалі відбудеться багаторівневий процес визначення власників заявлених доменів, в результаті якого й стане відомо що і кому дістанеться, підкреслювали представники корпорації.