Телеконтент і нові медіа: історії успіху

Телеконтент і нові медіа: історії успіху

00:00,
30 Березня 2013
3752

Телеконтент і нові медіа: історії успіху

00:00,
30 Березня 2013
3752
Телеконтент і нові медіа: історії успіху
Телеконтент і нові медіа: історії успіху
Які види онлайн-реклами є перспективними, чому ICTV й СТБ запустили мобільні додатки та як телеканал Russia Today змінив історію YouTube

На конференції «Нові медіа – нові можливості 2013», що нещодавно відбулась у Києві, актуальною темою стало використання нових медіа для розміщення телеконтенту і його монетизації. Маркетологи та інтернет-фахівці ділилися досвідом щодо використання мобільних пристроїв та соціальних мереж у просуванні відеопродуктів. Зокрема, керівники інтернет-проектів ICTV й СТБ розповіли про запуск мобільних додатків, а «1+1» – про формати онлайн-реклами. Аліна Міхальова, директор із маркетингу телеканалу Russia Today, розповіла, як телеканал може успішно працювати з YouTube

Мобільні додатки «Факти» та STB iDiet

Тимчасом як закордонні медіаексперти невтомно повторюють тези про величезну роль мобільного сегмента, вітчизняні медіа не дуже активно розвивають цей напрям. Однак мобільний додаток просто необхідний для збереження лояльності аудиторії, крім того, він може бути джерелом прибутку, вважає Ольга Тищук, керівник інтернет-проектів ICTV. Мобільний додаток програми «Факти» було запущено в жовтні 2012 року, сьогодні він має 70 тис. завантажень – половина з тих, хто завантажив, користується ним щодня. Додаток безкоштовний, але такі цифри свідчать про успіх проекту та відкривають перспективи для прибутків.

Пані Тищук пояснила, чому телеканал ухвалив рішення запустити мобільний додаток: «Сайт “Факти” має 600 тис. унікальних користувачів щомісяця. Ми з’ясували, що 7% аудиторії заходить на сайт саме з мобільних телефонів. Це стало одним із ключових аргументів, щоби спробувати зробити новинний додаток, який був би не менш популярним, ніж сайт». Крім того, за даними GfK, зростає кількість людей, які використовують екран мобільного для інтернету, також відбувається притік аудиторії, що користується мобільним інтернетом для перегляду новин, а не розважального контенту.

Перед запуском додатку необхідно провести рекламну кампанію – на ICTV, наприклад, ведучі новинних програм регулярно повторювали, що «Факти» тепер можна дивитись у кожному мобільному телефоні. Крім того, кожному користувачеві, який заходив на сайт із мобільного пристрою, автоматично пропонували завантажити мобільну версію.

«Додаток повинен бути простим і зрозумілим, не варто відразу розробляти масу функцій і пропонувати все – аудиторія сама підкаже, що треба доробити й дописати», – радить Ольга Тищук. Після запуску слід не просто рахувати кількість завантажень, але й підключати аналітику – аналізувати, які новини і як часто читають з мобільного. Зараз мобільний додаток «Факти» дає можливість дивитися відеосюжети в прямому ефірі, причому не лише новини, а всі телевізійні продукти, які телеканал має право транслювати в мережі. Серед інших можливостей: функція гарячої новини (за бажанням користувач може отримувати смс-повідомлення при появі гарячої, ексклюзивної новини на сайті), можливість самостійно формувати новину стрічку (тобто обирати категорію новин – відео, спорт, політика).

Наразі в додатку немає реклами, але вона планується – певно, у вигляді преролів. «Мобільний додаток – це коштовний продукт, але він окупиться рекламою, – зауважила Ольга Тищук. – Проблема, з якою ми зіткнулися – на ринку немає рекламного модулю, який можна було б інтегрувати в мобільний додаток. Тому, якщо ви будете розробляти свій додаток, вам же потрібно буде і робити рекламний модуль».

Про успіх іншого типу мобільного додатку розповів Анатолій Савін, директор департаменту інтернет-проектів СТБ. «Неможливо ігнорувати факт, що все більше користувачів користується інтернетом зі своїх смартфонів, – зауважив він. – Ми хочемо, щоб СТБ був на всіх видах екрану, щоб користувачі жили тими проектами, які вони дивляться, 24 години на добу». Наприкінці грудня канал запустив додаток STB iDiet – «лічильник калорій, який об’єднав розрахунок калорій і води, необхідних кожній людині, в залежності від його індивідуальних параметрів». У додатку можна вести щоденник свого харчування, знайти програми правильного харчування та контролю ваги. Він задумувався як продовження ідеї каналу про здоровий спосіб життя, тобто таких проектів, як «Зважені та щасливі», «Все буде добре».

Проект виявився успішним, зауважив пан Савін: «Ми обережно обіцяли спонсорам 20 тис. скачувань, зараз маємо 130 тис. скачувань, із яких 90 тис – українська аудиторія і більше 50% – це активні користувачі, які ведуть щоденник». Додаток створювався для збереження лояльності аудиторії, і першочергово не ставилося завдання зробити такий сервіс джерелом заробітку, однак функціонально це закладено: користувач може замовити додатковий платний сервіс, наприклад, купувати рецепти, написані «лідерами думок» – дієтологами.

Еволюція онлайн-реклами

Одну з секцій конференції було присвячено прибуткам, отриманим за допомогою інструментів нових медіа, зокрема Павло Педенко, керівник групи інтернет-проектів каналу «1+1», окреслив тенденції в онлайн-рекламі.

Сьогодні прибутки з банерної реклами падають, і невеликі сайти не можуть монетизуватися тільки за її рахунок, оскільки CPM (ціна за тисячу показів) постійно знижується. На думку пана Педенка, перспективним типом реклами є відеореклама – прероли чи построли. «На цей інвентар зараз великий попит, тому якщо ваш ЗМІ продукує відеконтент, то ви маєте на ньому заробляти гроші в такий спосіб. Все йде до того, що актуальність відеореклами ростиме, а банерної реклами – падатиме».

Ще один зручний різновид реклами – контекстна реклама, яка реалізується завдяки сервісам «Яндекс. Директ» та Google AdWords. Тут сама мережа добирає релевантні оголошення, головне – це відповідність змісту рекламного матеріалу контексту (змісту) інтернет-сторінки, на якій розміщується новинний блок. Як з’ясувалося на конференції, такий різновид реклами використовують рідше за перші два види – і дарма, переконаний Павло Педенко, адже «правильно налаштований контекст приносить більше прибутків, ніж банерна реклама».

Просунутий рівень онлайн-реклами – це монетизація через партнерські програми з YouTube чи «Вконтакті». «Як свідчить досвід групи сайтів 1+1”, дублювання контенту на власних ресурсах і на YouTube не шкодить заробітку на рекламі. Тому що зазвичай аудиторія, яка дивиться відео на сайті каналу, і користувачі, що дивляться YouTube – це різні аудиторії», – зауважує пан Педенко. Заробіток на рекламі у YouTube невеликий – за 1000 переглядів приблизно 8 грн. Але світова тенденція така, що вартість реклами в цьому відеохостингу зростає, тому перспективно мати там представництво свого контенту. Багато ЗМІ співпрацює з YouTube і через іншу причину – це ефективний спосіб боротьби з піратством. Адже після того, як ви отримуєте статус партнера YouTube, весь відеоконтент, ідентичний вашому (на який ви підтвердили авторські права), з сервісу буде автоматично видалятися. Щодо «Вконтакті», то «1+1» тільки розпочав працювати з цим сервісом, однак вважає партнерську угоду перспективною – адже ця мережа є найбільш часто використовуваною в Україні, крім того, це також спосіб боротьби з піратством.

Як стати «мільярдником» на YouTube

Більше про партнерство з YouTube розповіла Аліна Міхальова, директор із маркетингу телеканалу Russia Today. Цей телеканал відомий своєю вдалою й тривалою співпрацею з сервісом – саме відеоролик Russia Today є лідером за кількістю переглядів серед усіх новинних відеороликів YouTube.

Russia Today – новинний канал, що здійснює мовлення на глобальну аудиторію трьома мовами: англійською, іспанською та арабською. Основний англомовний канал було запущено 2005 року, а співпраця з YouTube почалася 2007-го. «За переглядами на YouTube ми є лідером серед всіх новинних каналів у світі, – сказала пані Міхальова. – Сумарна кількість переглядів на нашому youtube-каналі наближається до мільярда [962 млн. – МS]. Загалом у світі 50 каналів, які подолали позначку в мільярд переглядів – усі ці канали розважальні. RT скоро стане першим новинним каналом, який стане “мільярдником”».

Варто зауважити, що останнім часом змінюється уявлення про YouTube: якщо раніше його розглядали в першу чергу як майданчик для розважального відео, то зараз дослідження центру Pew Research Center свідчать – велика частина пошукових запитів стосується новин. За даними дослідження, лідерами за кількістю переглядів є ролики, опубліковані Russia Today (перше місце) та Fox News (друге місце) (нагадаємо, йдеться саме про відео новинного характеру).

Найпопулярніший відеоролик 2011 року  – це кадри землетрусу в Японії, 20 мільйонів переглядів. Однак у 2013 році Russia Today побили власний рекорд – відео падіння метеориту в Челябінську стало справжнім хітом, набравши протягом перших 5 днів 28 млн переглядів, на сьогодні воно має 37 млн переглядів.

В чому секрет успіху Russia Today? «По-перше, це швидкість. Відео з Челябінська – це, безумовно, відео не нашого кореспондента, – пояснила пані Міхальова. – Але наша інтернет-редакція проводить таку роботу – у випадку екстрених новин потрібен контент від очевидців, виграє той, хто може з ними першим звязатися та отримати дозвіл на публікацію». Крім того, успіх на YouTube – це правильна робота з тегами. Потім користувачі самі нарощують популярність, і сюжет випадає першим при пошуковому запиті «meteorite Russia». Прибуток Russia Today на YouTube уже перевищив півтора мільйони доларів – це досягається завдяки різним видам реклами: прероли, построли, банерна реклама. Втім, є обмеження – якщо новини стосуються трагічних подій, то з етичних міркувань реклама вилучається.

«Успіх роботи RT в соцмедіа, в тому числі у Facebook, Twitter базується на тому, що на кожному майданчику ми працюємо по-своєму, – зазначила Аліна Міхальова. – Споживання скрізь дуже відрізняється, всі майданчики нових медіа не є копіюванням ефіру телеканала. Потрібно створювати або адаптувати контент».

IV Міжнародну конференцію «Нові медіа – нові можливості» організовано Незалежною асоціацією телерадіомовників (НАМ).

У матеріали використано слайди з презентацій, що демонструвалися під час конференції.

Фото – НАМ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду