Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Керівництво Google визнало «Палестину»
«Ми змінили назву «Палестинські території» на «Палестину» у всіх наших сервісах. Якщо говорити про назви країн – ми беремо до уваги низку джерел. У даному випадку ми наслідували приклад ООН, ICANN, ISO та інших міжнародних організацій», – відзначив Натан Тайлер (Nathan Tyler).
Під логотипом компанії на www.google.ps, стартовій сторінці палестинського варіанту пошуковика Google, тепер відображається назва «Палестина».
Прес-секретар ізраїльського МЗС Ігаль Пальмор (Yigal Palmor), в свою чергу, заявив, що Google не є дипломатичною установою. Рішення Google, за словами Пальмора, змушує замислитися, чому IT-корпорація втручається у міжнародну політику, особливо у такому неоднозначному питанні.
Наприкінці листопада 2012 року статус Палестинської адміністрації в ООН змінився із постійного спостерігача на більш високий – держави-спостерігача, яка не є членом ООН. За підвищення статусу проголосували 138 країн, 9 висловилися проти, 41 держава утрималася.
У 2011 році голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас (Maḥmūd Abbās) подавав заявку на вступ до ООН на правах повноправної країни-члена. Заявка була відхилена, не отримавши підтримки від Ради Безпеки ООН.
Палестинці намагаються домогтися визнання країни у кордонах, які існували до 1967 року, – куди входив Західний берег річки Йордан, в тому числі східна частина Єрусалиму і Сектор Гази. Ізраїль назвав голосування в ООН політичним театром, заявивши, що у відповідь буде розширювати єврейські поселення на західному березі річки Йордан.