Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ICANN виділить «Яндекс» домен .yandex
Газеті «Известия» представники «Яндекс» повідомили, що найближчим часом компанія буде використовувати домен для власних потреб. «Ми плануємо поки що використовувати домен верхнього рівня для себе. У «Яндекс» багато регіональних доменів: yandex.ua, yandex.kz та ін. Скоріше за все, на .yandex буде та сама інформація – пошук, наші сервіси і інформація про компанію «Яндекс», – заявили у прес-служба компанії.
При цьому «Яндекс» у майбутньому може продавати домени другого рівня в своїй зоні, або надавати їх у використання безкоштовно. «Якщо «Яндекс» вирішить продавати або надавати безкоштовно домени другого рівня стороннім компаніям, ми будемо притримуватися загальноприйнятих правил, – додали представники прес-служби «»Яндекс». – Це, наприклад, етап пріорітетної реєстрації для власників товарних знаків».
Технічну підтримку домену верхнього рівня «Яндекс» доручить сторонній компанії. За даними «Известий», це буде вашингтонська компанія NeuStar Inc., яка вже є адміністратором доменної зони .us.
ICANN оголосила прийом заявок на реєстрацію нового типу доменних зон, слів і назв брендів, різними мовами на початку 2012 року. Створення нових доменних імен, відмінних від традиційних .com, .net і подібних, відображає бачення ICANN шляхів урізноманітнення сучасного інтернету. «Ми рухаємося від .com чи .biz до назв компаній, брендів, назв міст. Це допоможе розширити спектр доменних імен, і це буде виглядати та відчуватися абсолютно по-новому», – відзначав попередній президент ICANN Род Бекстром (Rod Beckstrom). Наприкінці червня 2012 року президентом ICANN став Фаді Шехаде (Fadi Chehade).
Заявку могла подати будь-яка юридична особа. Першопочатково вартість реєстрації доменної зони складала $185 тис., протее рада директорів ICANN інвестувала $2 млн у програму підтримки нових учасників, за рахунок цього вартість реєстрації зменшилася до $47 тис. У червні 2012 року ICANN поділилася інформацією стосовно отриманих заявок. Так, Google бажала отримати домени .google, .android і .lol, Apple хотіла бути власником .apple, Microsoft – .microsoft, .bing, газета Guardian –.guardian, а компанія Amazon серед багатьох інших претендувала на домени .news та .apps.
Старший віце-президент ICANN Курт Прітц (Kurt Pritz) повідомляв,що загалом було отримано заявки від близько 500 компаній на 2 тис. доменів верхнього рівня. Про велику кількість отриманих заявок, які можуть змінити ландшафт сучасного інтернету, говорив і Род Бекстром.
Окремо ICANN наголошувала на тому, що сам факт подання заявки не означає отримання компанією бажаного домену. Надалі відбудеться багаторівневий процес визначення власників заявлених доменів, в результаті якого й стане відомо що і кому дістанеться, підкреслювали представники корпорації.
На засіданні ради директорів 28 лютого 2013 року ICANN ухвалила рішення делегувати Україні домен .укр. Генеральний директор компанії «Украинский сетевой информационный центр» Юрій Гончарук повідомляв, що реєстрація в доменній зоні може розпочатися влітку. Згідно з прогнозами Гончарука, у доменній зоні .укр буде зареєстровано близько 200 тис. доменних імен.