Значна частина редакції «Большого города» звільняється

00:00,
1 Червня 2013
1351

Значна частина редакції «Большого города» звільняється

00:00,
1 Червня 2013
1351
Значна частина редакції «Большого города» звільняється
Значна частина редакції російського видання «Большой город» залишає журнал, причина – різке скорочення витрат за ініціативи інвестора Олександра Винокурова. Про це 31 травня повідомляє Lenta.Ru з посиланням на головного редактора «Большого города» Олексія Муніпова.

Муніпов заявив, що він і майже вся редакція як друкованої версії, так і сайту Bg.Ru залишить видання. Керівництву «Большого города» вдалося досягти компромісу з інвестором щодо сплати компенсацій співробітникам – журналісти звільняться за згодою сторін, додав він.

Олексій Муніпов пояснив, що їхні з Олександром Винокуровим погляди щодо того, як потрібно розвивати «Большой город», «розійшлися». За словами Муніпова, запропонована Винокуровим схема скорочення витрат видання виявилася занадто радикальною. Вона передбачає різке скорочення штату співробітників, зарплат і гонорарного фонду. Крім того, сайт видання фактично перестане існувати як окремий проект.

12 квітня Олександр Винокуров провів нараду з керівниками «Большого города» і генеральним директором Максимом Кашулінським щодо скорочення витрат видання. Однією з його першопочаткових пропозицій було звільнити всю редакцію сайту «Большого города» і зосередитися на розвитку друкованої версії журналу. Згодом Винокуров озвучив редакції пропозицію обрати один з чотирьох шляхів вирішення фінансових проблем: звільнення редакції сайту, скорочення зарплат усіх співробітників вдвічі, краудфандінг і закриття всього видання. Згодом інвестор навіть пропонував подарувати «Большой город» зацікавленим співробітникам. Проте офіційне рішення стосовно майбутнього журналу так і не ухвалили.

«Большой город» з моменту свого заснування у 2002 році був збитковим виданням. Винокуров підкреслював, що зараз місячні витрати на весь «Большой город» складають 10,8 млн російських рублів, а він планує скоротити їх хоча б до 6 млн.

За даними Lenta.Ru, після переговорів редакція «Большого города» запропонувала Винокурову свій план скорочення витрат, проте він, судячи з усього, не влаштував інвестора. Частина журналістів залишила журнал у квітні. Про своє звільнення оголосила, зокрема, редактор сайту «Большого города» Катерина Кронгауз, звільнилася також заступник редактора журналу Ганна Красильщик.

Олександр Винокуров і Наталя Сіндєєва придбали журнал «Большой город» у 2010 році. В червні 2012 року через відсутність консенсусу з інвесторами журнал залишив головний редактор Філіп Дзядко, а його посаду обійняв Олексій Муніпов. Як повідомив Муніпов, з липня минулого року середня аудиторія одного номера збільшилася в півтора рази – з 126 тис. до 175 тис., і це найбільший показник за всю історію видання. Друкована версія «Большого города» виходить раз на два тижні, заявлений наклад – 81,5 тис. примірників. Середня добова відвідуваність сайту, за даними LiveInternet, в лютому-березні 2013 року складала від 35 тис. до 40 тис. відвідувачів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду