Міжнародні журналісти-розслідувачі привертають увагу учасників саміту G8 до офшорів
Міжнародні журналісти-розслідувачі привертають увагу учасників саміту G8 до офшорів
Директор Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ) Джерар Райл (Gerard Ryle) наголосив на тому, що учасники тіньових схем повинні бути притягнуті до відповідальності. «Утаємничення створює середовище, в якому процвітають шахрайство, ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інші види корупції, – заявив Райл. – Цю інформацію було розкрито в інтересах суспільства»
База розсекречених даних ICIJ Offshore Leaks Database містить інформацію про фірми, котрі мають офіси у таких податкових оазах як Сінгапур, Британські Віргінські острови, Кайманові острови і острови Кука. Базу даних для ICIJ розробляла костаріканська газета La Naciоn, а Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів координував цю роботу.
Опубліковані дані – лише невеликій набір з 2,5 млн конфіденційних документів, переданих анонімними джерелами до редакцій ЗМІ 46 країн. ЇМатеріали аналізували 112 журналістів у 48 країнах. Зокрема, у Німеччині цим займалися редакції Süddeutsche Zeitung і Norddeutscher Rundfunk.
Загалом у списку фігурують близько 130 тис. інвесторів із понад 170 країн. Серед них – олігархи, торгівці зброєю, фінансисти. У ICIJ Offshore Leaks Database вказується, кому з них належать ті чи інші фірми.
Важливу інформацію оприлюдено у стратегічно сприятливий момент – перед самітом великої вісімки, що відкривається сьогодні у північноірландському місті Лох-Ерн, відзначає Spiegel. Ухилення від сплати податків – одне з ключових питань саміту. У квітні британська Guardian вже публікувала дані розслідування ICIJ, які включали близько 200 Гб інформації стосовно діяльності компаній на Британських Віргінських островах, а також їхніх відділень у Сінгапурі, Гонконзі і тихоокеанських Островах Кука за останнє десятиліття.