24 канал став першим верифікованим українським онлайн-медіа у WhatsApp
24 канал став першим верифікованим українським онлайн-медіа у WhatsApp
24 канал став першим новинним українським медіа, що пройшло верифікацію у вотсапі. Станом на кінець жовтня в акаунту медіа 5,7 тисячі підписників, повідомила пресслужба 24 каналу.
Розвивати сторінку 24 каналу почали восени 2023 року — відразу після того, як у вотсапі з’явилася можливість створювати власні канали. Вотсап став безпечнішою альтернативою телеграму. До того ж новий канал спростив отримання головних новин користувачам, які віддають перевагу месенджеру від Meta, розповів керівник відділу соцмереж 24 каналу Яромир Вдович.
Станом на кінець жовтня 24 канал у вотсапі має 5,7 тисячі підписників — це рекорд серед українських медіа.
«Підписників залучали з допомогою реклами в інших соцмережах, де інформація подається по-інакшому, наприклад використовували Stories в інстаграмі та закликали підписників в телеграмі переходити на більш безпечну платформу, яку рекомендує Мінцифри», — розповів Яромир Вдович.
Приросту авдиторії сприяла верифікація. Завдяки відповідній позначці читачі розуміють, що це не фейковий акаунт, а надійне джерело, якому можна довіряти.
Загалом на верифікацію акаунту знадобився понад рік. Спершу команда заповнювала заявки безпосередньо через вотсап. Проте Meta відтягувала обробку запитів.
«Зрештою нам в цьому допомогли працівники Мінцифри, які знають нас як перевірене джерело інформації. Ми заповнили відповідні документи, які вони вже передали напряму у Meta через свої канали», — розповів керівник відділу соцмереж 24 каналу.
Він додав, що важливим чинником також стала попередня верифікація інших джерел. Адже для Meta важливо, чи вказаний канал, який проходить верифікацію, в описах інших соцмереж, наприклад фейсбуку чи ютубу, а також чи має в них верифікацію.
На думку керівника відділу соцмереж 24 каналу, створення каналу у вотсапі — це передовсім можливість для медіа швидко доставляти свіжі новини авдиторії месенджера. Особливість акаунту 24 каналу — швидка та коротка подача новин. Користувач, який гортає стрічку, може одразу дізнатися про найважливіше. Інтервальність подачі новин більша, ніж у телеграмі, тому й вибірка новин інакша.
Важливою є і внутрішня політика месенджера щодо дозволеного контенту та безпеки даних.
«Безпека даних у вотсапі не ідеальна, але краща, ніж в телеграмі І також це альтернатива месенджеру, який має зв’язки з російськими спецслужбами, на чому неодноразово наголошувала українська розвідка», — додає представник команди 24 каналу.
Додамо, свої канали у вотсапі мають 5 канал, «Суспільне. Новини» і «Суспільне. Культура», «Голос Америки Українською», «Детектор медіа», «Forbes Україна» та Район.in.ua.
Читайте також:
- У Росії суд заочно «засудив» українського журналіста Фахрудіна Шарафмала
- Нацрада оштрафувала 24 канал через російську мову в ефірі
- Роман Андрейко, медіахолдинг «Люкс»: «Нам пропонували стати частиною телемарафону, але вимкнути свій»
Фото: 24 канал у вотсапі