Google запускає Knowledge Graph українською
В українському варіанті Knowledge Graph отримав назву «Мережа знань». Інструмент доступний у десктопній версії Google, а також на смартфонах і планшетах. Введення Мережі Знань відбуватиметься поступово, протягом наступних декількох тижнів.
«Мережа Знань Google не тільки використовує відкриті джерела інформації, такі як Freebase, Wikipedia і CIA World Factbook; на сьогодні вона містить понад 570 млн об’єктів, а також понад 18 млрд фактів про них та відносини між цими різними об’єктами. І ця система налаштована, базуючись на тому, що шукають люди, і що ми знаходимо в інтернеті», – відзначив старший менеджер з пошуку Google Аарон Браун (Aaron Brown).
У Google, розповів Браун, завжди вважали, що ідеальна пошукова система повинна розуміти, що має на увазі користувач, і дати потрібну відповідь.
Google запустила семантичний інструмент Knowledge Graph у травні 2012 року. Короткі енциклопедичні дані залежать від типу запиту: за запитом щодо письменника відображаються його найбільш відомі твори, науковця – наукові досягнення, ресторану – місцерозташування на карті.
Першопочатково Knowledge Graph був доступний англійською, згодом Google додала французьку, італійську, іспанську, німецьку, японську, португальську, російську і корейську. На конференції Google I/O, яка проходила 15-17 травня 2013 року, компанія оголосила про запуск Knowledge Graph 4-ма новими мовами – польською, турецькою, а також спрощеною і традиційною китайською. На базі Knowledge Graph працює функція інформування про калорійність і харчову цінність продуктів.