Українські журналісти та медіапрофесіонали перебувають на передньому краї боротьби з дезінформацією, — канадська дипломатка
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Українські журналісти та медіапрофесіонали перебувають на передньому краї боротьби з дезінформацією, — канадська дипломатка
Директорка департаменту програм з підтримання миру та стабілізації Міністерства міжнародних справ Канади Памела Мур вперше здійснила візит в Україну, щоб разом з командою та колегами з посольства Канади засвідчити важливість роботи з протидії пропаганді та дезінформації. Про це сьогодні, 25 жовтня, вона розповіла на відкритті конференції «ДезАут: як вибити маніпуляції за межі інформаційного поля», організованої ГО «Інтерньюз-Україна».
«Ми знаємо, що Росія координує кампанії дезінформації, розповсюджує хибні і спотворюючі наративи, щоб спотворювати інформаційне середовище. Ці кампанії мають ціллю посіяти плутанину, сум’яття і ерозію довіри до демократії. Врешті, це наражає людські життя на ризик.
Націлювані кампанії дезінформації, спонсоровані державою (російською. — Ред.), намагаються підірвати мир, процвітання свободи і загрожують дестабілізацією нашій міжнародній системі, базованій на правилах», — зазначила у виступі Памела Мур.
Канадська дипломатка запевнила: «Канада з народом України! Ми завжди підтримували демократію і права людини по всьому світу як в офлайні, так і в онлайні».
Памела Мур розповіла, що Канада використовує свої платформи на міжнародній арені, щоб висвітлювати викриту дезінформацію, спонсоровану російською державою, та реагувати на загрозу демократії, яка з цього походить.
«Ми розуміємо, що це дуже сильно впливає на Україну у поточних умовах.
Ми робимо це через різноманітні канали. Також через зв’язки з урядами інших держав», — додала вона.
Памела Мур розповіла, що в Україні її команда підтримує проєкти ГО «Інтерньюз-Україна», скеровані на посилення протидії російській дезінформації.
«Ми знаємо, що українські журналісти та медіапрофесіонали перебувають на передньому краї у боротьбі з дезінформацією, забезпечуючи, щоб українським громадянам надходила справжня інформація, здійснюючи перевірку і фактчекінг.
Важливо, що ви доносите історії окремих людей, щоб вони не загубилися, були висвітлені, щоб про них дізнався весь світ, і щоб весь світ дізнався про ті звірства, які коїть Росія в Україні.
Це дуже важлива роль: доносити правдиву інформацію. Ми ретельно спостерігаємо за вашою боротьбою та підтримуємо її», — звернулася виконавча директорка департаменту програм з підтримання миру та стабілізації Міністерства міжнародних справ Канади до українських журналістів.
Памела Мур акцентувала на гендерній складовій у боротьбі з дезінформацією. За її словами, українські жінки піднялися і мають свою роль у протистоянні російській агресії в різних площинах, у тому числі у сфері боротьби з дезінформацією, якої тут дуже багато.
«Ми підтримуємо це з нашого боку», — зазначила вона.
- Читайте також: Стратегічні комунікації та медіаграмотність дають можливість Україні вистояти в інформаційній війні, — Ігор Соловей
Вона додала, що інновативні методи, які застосовує Україна у боротьбі з дезінформацією, надалі вивчатимуть у світі.
«Ми знаємо, що у вас унікальні, безпрецедентні методи боротьби з дезінформацією. Розробляються інновативні підходи, і в майбутньому весь світ буде вчитися у вас. Тож дякуємо вам за прокладання такого шляху», — сказала Памела Мур.
Зазначимо, у межах конференції ДезАут: як вибити маніпуляції за межі інформаційного поля» відбудеться чотири дискусійні панелі:
- Стан українського інфополя та дезінформаційні загрози в умовах війни.
- Україна у глобальному інформаційному полі: як діяти у своїх інтересах попри ворожі маніпуляції.
- Штучний інтелект як засіб протидії дезінформації.
- Гендерна дезінформація: як росія впливає на наше інфополе, маніпулюючи питанням гендеру.
Конференція організована ГО «Інтерньюз-Україна» в межах проєкту «Зміцнення правдивості, прозорості та демократії для протидії дезінформації», що втілюється за підтримки уряду Канади.
Про інші події в межах Глобального тижня медіаграмотності читайте в публікації «Тиждень медіаграмотності з 24 по 31 жовтня: що відбуватиметься в Україні та світі».
Фото Юлії Лавришин