ІнАУ опублікувала рейтинг популярності українських онлайн-медіа у II кварталі 2021 року
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ІнАУ опублікувала рейтинг популярності українських онлайн-медіа у II кварталі 2021 року
Інтернет Асоціація України спільно з Similarweb опублікували рейтинг найпопулярніших українських онлайн-медіа за другий квартал (за квітень-червень 2021).
Так, до топ-100 увійшли 74 видання соціально-політичного напрямку, 8 — бізнесово-фінансового, 5 — спортивного, 4 — ІТ, 6 — медійного та 3 — інформаційного напрямів.
Загалом за другий квартал 2021 року середньомісячна унікальна аудиторія на українських онлайн-медіа впала на 4%, а переважна більшість медіа втратили свої позиції. Водночас спортивні видання наростили аудиторію, що пов’язують із чемпіонатом Європи з футболу.
У першій десятці українських онлайн-медіа свою аудиторію наростили лише today.ua та «РБК-Україна», решта — втратили.
І в рейтингу онлайн-медіа, головні офіси яких знаходяться в Україні, і в рейтингу медіа, які найбільше читають з території України, серед лідерів є censor.net, today.ua, obozrevatel.com, pravda.com.ua, rbc.ua, 24tv.ua, tsn.ua. Водночас у першій десятці сайтів, які читають з території України, у другому кварталі виявилися російські topnews.ru та kp.ru.
У другому кварталі російські онлайн-медіа наростили 40% української аудиторії, водночас провідні українські видання втратили в середньому 7-8% унікальних читачів.
Заступник голови Комітету з питань інтернет-реклами Ольга Тищук вважає, що інтерес українців до російських видань у цей період був зумовлений подіями довкола сухопутних та морських кордонів України, подіями в Білорусі та зустріччю лідерів США та Росії.
Рейтинг складений за кількістю унікальних відвідувачів за квартал (середньомісячний показник) на основі закритих даних платформи Similarweb. Унікальні відвідувачі за даними Similarweb — це кількість унікальних пристроїв, які використовувались для входу на сайт. До списку не увійшли: новинні агрегатори; сайти про погоду; сайти лише з телепрограмами; сайти винятково з результатами спортивних матчів; сайти, на яких основний контент створюється користувачами; сайти органів влади, зокрема загальноукраїнськими, муніципальними тощо; сайти курсів валют; сайти про гороскопи та гадання.
Фото: istockphoto.com