Онлайн-дозвілля щодня краде щонайменше 12 хвилин сну – американське дослідження
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Онлайн-дозвілля щодня краде щонайменше 12 хвилин сну – американське дослідження
Дану роботу провів Скотт Уоллстен (Scott Wallsten) із Інституту технологічної політики (Technology Policy Institute), що у Вашингтоні. Він проаналізував результати опитування американців щодо використання часу (American Time Use Survey, ATUS) на предмет інтернет-ефекту витіснення (crowding-out effect). Тобто чим американці жертвують, щоби провести більше часу в мережі.
Його висновки були оприлюднені у публікації для Національного бюро економічних досліджень (National Bureau of Economic Research). Washington Post проаналізував доповідь Уоллстена.
Кожні 10 хвилин проведені онлайн безцільно (тобто у соцмережах, не для робочих цілей, надсилання повідомлень) означають, що американці витрачають:
2,9 хв менше на всі інші види дозвілля;
2,7 хв менше на роботу (3,75 хв для 30-літніх);
1,2 хв менше на турботу про себе (включно зі сном);
1 хв менше на подорожі;
42 с менше на роботу по дому;
36 с менше на навчання.
Вплив однієї хвилини інтернет-дозвілля на щоденну діяльність.
Показники у секундах та хвилин не здаються надто вражаючими. Але якщо враховувати, що в середньому людина сидить в інтернеті задля розваг 100 хв на день, цифри стають драматичнішими. Тоді втрачається 27 хв на роботу, 29 хв на дозвілля та 12 хв на сон.
Хвилини в середньому, проведені щодня за комп'ютером на довіллі.
Економісти називають це «вартістю можливості» (opportunity cost), що має вплив на різні аспекти людського життя, зокрема на економіку та навчання. Приміром, інтернет-дозвілля коштує бізнесу $134 млрд. щорічно.
Хвилини, витрачені щодня на соціалізацію оффлайн.
На жаль, як зазначає Уоллстен, визначити ціну «вартості можливості» інтернет-дозвілля не так легко, як вирахувати години, проведені онлайн. Так, ATUS не враховує такі речі як мультизавдання, коли одночасно із роботою користувач «твітить» нові пости. Опитування також не розрізняє перегляд телепрограм в онлайн та оффлайн чи телефонні дзвінки в онлайн чи оффлайн.
Графіки: washingtonpost.com