Інтернет допомагає жертвам тайфуну на Філіппінах (доповнено)
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Інтернет допомагає жертвам тайфуну на Філіппінах (доповнено)
Усього за чотири секунди промайнули кадри зі старим чоловіком у програмі новин з Філіппін, розміщеній онлайн. Проте цього було достатньо, щоби родина впізнала зниклого безвісти родича після тайфуну Хаян.
На кадрах видно, як самотній літній чоловік молиться у церкві, повідомляє CNN. Він – один з 30 членів родини, котрі зникли безвісти минулої п’ятниці, коли внаслідок потужного тайфуну на Філіппінах було спустошене й місто Таклобан. Чоловік схожий на патріарха родини - 68-річного Рохеліо Тана (Rogelio Tan), від якого відтоді не надходило жодної звістки.
«Ми думаємо, що це наш дядько! Він так схожий на нього», - написала в електронному повідомленні СNN Дейзі Тан Немет (Daisy Tan Nemeth), яка мешкає у Гонконзі.
Фотографія Рохеліо Тана із сімейного архіву/ edition.cnn.com
Обнадійливу звістку вона отримала інтернетом з Данії від своєї сестри Мерседітас Тан Йостергаард (Merceditas Tan Østergaard), яка побачила в мережі знайоме обличчя.
Родина впізнала місцеву католицьку церкву Святої дитини, розташовану на відстані одного кварталу від узбережжя, де пройшовся смертоносний шквал. Однак церква вистояла, хоча тайфун зірвав з неї дах. Родина Танів мешкала на відстані декількох вулиць.
Поява у церкві людини, в якій впізнали патріарха сім’ї, пробудила сподівання, що, можливо, врятувалися й інші рідні, хоч їх не було у кадрах новин.
Того ж дня від родича з Філіппін надійшла інтернетом звістка, що смертоносну стихію разом з п’ятьма дітьми пережила двоюрідна сестра Дейзі - Гейзел Тан (Hazel Tan). Нині Дейзі - подумки з дворідним братом Рохеліо Таном-молодшим (Rogelio Tan Jr), його дружиною Ванессою (Vanessa) й трьома їхніми у маленькими дітьми, доля яких невідома.
Тим часом BBC повідомила про намагання підключити лікарню у Таклобан до інтернету. Таким чином, це збільшить можливості щодо реєстрації жертв стихійного лиха – загиблих, постраждалих і зниклих безвісті. Очікується, що згодом організація Telecoms Sans Frontieres (TSF) поширить зв’язок на більший район.
Інтернет дедалі частіше розглядають як життєво важливий компонент для подолання наслідків у зонах стихійних лих.
Зокрема за допомогою вебкамер створюють мапи краудсорсингу – для визначення першорядних заходів порятунку чи підтримки. Для подолання руйнівних наслідків тайфуну Хаян на Філіппінах Google запустив кризову мапу. На ній докладно позначено розташування евакуаційних центрів, лікарень та інших аварійних служб.
Інша карта, створена британською групою OpenStreetMap, пропонує докладнішу інформацію про пункти поставок для враженого стихійним лихом населення Філіппін.
Щоб полегшити масі людей доступ до послуг, мобільні оператори розгорнули надзвичайні мережі, використовуючи обладнання, розроблене спеціально для кризових ситуацій. Британська корпорація телекомунікаційного зв’язку Vodafone створила власну мережу, використовуючи електронне обладнання, що вміщується у чотирьох портативних валізах.
Потужний тайфун накрив Філіппіни минулої п’ятниці, 8 листопада, спричинивши гуманітарну катастрофу в острівній державі. Ті, хто вижив після Хаян, потерпають від голоду та спраги. Влада заявляє, що може не впоратися із ймовірними заворушеннями на місцях. Гуманітарна допомога, що надходить з усього світу, не завжди вчасно потрапляє за призначенням, звітують міжнародні ЗМІ.
USA Today подає масштаби катастрофи у цифрах. За попередніми оцінками, кількість смертей може сягнути від 5 до 10 тис. Офіційні дані – 2 344 смерті. Поранено – 3 804. Пропало безвісти – 79. Населення держави, що нараховує 7 тис. островів, - 96 млн.