Редактори Оксфордських словників оголосили словом року selfie

00:00,
19 Листопада 2013
1425

Редактори Оксфордських словників оголосили словом року selfie

00:00,
19 Листопада 2013
1425
Редактори Оксфордських словників оголосили словом року selfie
Словотвір, що з’явився в епоху цифрових медіа, став словом 2013 року, згідно з вибором, зробленим редакторами Оксфордських словників (Oxford Dictionaries).

Selfie (також selfy, мн. - selfies) – це автопортрет, зроблений за допомогою смартфону чи вебкамери, який завантажують на сайти соціальних медіа.

Словом року обирають те слово чи вираз, що протягом останнього часу набули найбільшої популярності.  Так, згідно із дослідженнями, проведеними редакторами Оксфордських словників, за останній рік частота вживання selfie у англійські мові зросла на 17 000%.

Датою народження слова редактори визначають 2002 рік, коли його почали вживати на австралійських онлайн-форумах.

Відтоді від selfie уже з’явилося багато похідних слів:  helfie (зображення волосся), belfie (фото п’ятої точки),  welfie (selfie під час занять), drelfie (автопортрет у п’яному вигляді).

Слово selfie додали до OxfordDictionaries.com у серпні 2013 року. Хоча його ще немає у Oxford English Dictionary, проте уже вирішено, що слово включать у словник.

У шорт-лист претендентів на слово року були включені наступні слова: bedroom tax (іменник, британське, «податок на спальню»), binge-watch (дієслово, означає «переглядати кілька серій телепрограми одна за одною»), bitcoin (іменник, «цифрова валюта»), schmeat (іменник, «синтетично створене м'ясо»), showrooming (іменник, «похід у магазини для вивчення товарів для того, щоб купити їх онлайн за нижчу ціну»), twerk (дієслово, «танцювати під поп-музику у сексуальній манері»).

Нагадаємо, що в середині листопада з’явилася нова соціальна мережа для підлітків Shots of Me, яка якраз базується на публікації selfies. Проект підтриманий молодим співаком із Канади Джастіном Бібером (Justin Bieber), який вклав у нього $1,1 млн. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
business2community.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду