«Громадський моніторинговий блог» буде повідомляти про замовчувані події під час виборчої кампанії 2015
«Громадський моніторинговий блог» буде повідомляти про замовчувані події під час виборчої кампанії 2015
Проект «Громадський моніторинговий блог» реалізує консорціум Асоціації «Спільний простір» / Комітету «Рівність можливостей». Його започатковано на базі сайту, на якому впродовж 9 років оприлюднювалися результати моніторингу всіх виборчих кампаній на предмет якості інформування виборців та доступу політиків до ЗМІ.
«У цьому проекті ми відійдемо від пасивного інструменту спостереження за дотриманням стандартів у медіа, і додамо активний компонент, - пояснив Олександр Чекмишев. - Наші блогери описуватимуть все, що відбувається в регіонах під час виборів. Столичні журналісти не завжди можуть звернути на це увагу, а регіональні ЗМІ, які часто контролюються місцевими політичними та бізнесовими середовищами, не завжди мають змогу поширити інформацію».
На сьогодні регіональна блогерська мережа складається з 44 блогерів, вона створена на основі регіональної моніторингової мережі. Блогери представляють всі регіони країни, у майбутньому мережа розширюватиметься.
«Зараз у блог потекло багато інформації, пов’язаної з Євромайданами, - зазначила Леся Ярошенко, керівник проекту «Громадський моніторинговий блог». - Люди на місцях відстежують риторику організацій, в тому числі політичних, до оголошення про паузу в євроінтеграції і після». Серед інших тем блогів – соціальні проблеми, місцеві судові справи, і заяви щодо виборів-2015.
Для блогерів в режимі онлайн проводитимуть навчання – по етичним та журналістським стандартам, стилю написання. Більшість з блогерів – це громадські діячі, які не є професійними журналістами та звикли «спілкуватися мовою цифр і аналітичних коментарів», зауважила Леся Ярошенко. Он-лайн освіта має навчити їх подавати інформацію цікаво.
Організатори проекту наголосили, що важливо розпочинати такий проект задовго до виборів, а не писати лише за декілька місяців, як це зазвичай роблять ЗМІ.
«Громадський моніторинговий блог» може стати початком саморегулювання в українській блогосфері. «Вже зараз можна прогнозувати, що, не відмовляючись від традиційних медіа, всі виборчі штаби будуть активно використовувати і сегмент інтернету, - зауважив пан Чекмишев. - Політики напередодні виборів намагатимуться обмежити ресурси своїх супротивників, не виключена поява законодавчих ініціатив, які будуть спрямовані на регулювання діяльності інтернет-мережі. Тому ми повинні робити кроки до саморегуляції знизу». Журналістська спільнота виробила професійні та етичні стандарти, свої стандарти мають виробити і користувачі інтернет-середовища, щоб підвищити якість інформування і уникати маніпуляцій в інтернеті, вважає Олександр Чекмишев.