«Велика українська енциклопедія» тепер доступна онлайн

«Велика українська енциклопедія» тепер доступна онлайн

14:30,
17 Грудня 2018
5562

«Велика українська енциклопедія» тепер доступна онлайн

14:30,
17 Грудня 2018
5562
«Велика українська енциклопедія» тепер доступна онлайн
«Велика українська енциклопедія» тепер доступна онлайн
Автори:
Днями державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» презентувала онлайн-версію «Великої української енциклопедії» — е-ВУЕ.

Сайт позицінується організацією як універсальна науково-популярна мультимедійна енциклопедія з ілюстративним матеріалом (світлини, карти, схеми, графіки, діаграми, креслення, малюнки, рисунки), а також аудіо та відео.

«Велика українська енциклопедія» — багатотомне (орієнтовно в 30 томах) видання, підготовка якого в паперовій та електронній версіях триває з 2013 року. Заплановано близько 80 тисяч статей. Основну мету створення екциклопедії на сайті установи формулюють так: «подати для найширшого читацького загалу в стислій і доступній формі системний набір сучасних достовірних наукових відомостей з усіх галузей людських знань у зручному для користування форматі, адекватному модерному розвиткові інформаційних технологій». У 2016 році вийшов друком перший том «Великої української енциклопедії» (А-Акц). Проект реалізовуватиметься до 2026 року.

Концепція видання зорієнтована на сучасне наукове осмислення картини світу, історії людської цивілізації та внеску в неї українського народу. У ВУЕ обіцяють представити найвидатніші події та постаті світової історії, науки, культури, мистецтв та інших сфер людської діяльності, інтерпретувати найважливіші відкриття, розповісти про суспільні інституції та господарські структури, що вплинули на долю світу й народів, і відобразити рух політичних, культурних та наукових ідей.

«Україна має виступати не лише як органічна складова частина цієї інтелектуально інтерпретованої картини світу, але й як суб’єкт інтерпретації – в тому значенні, що цю енциклопедію творитимуть українські вчені, даючи самостійний інтелектуальний продукт на підставі освоєння досягнень світової науки і методологій, і таким чином репрезентуючи здатність українства запропонувати свій оригінальний внесок у спільне самопізнання людства», — йдеться на сайті проекту.

В «Енциклопедичному видавництві» зазначили, що статті е-ВУЕ —  це авторські рубриковані ілюстровані лонґріди з елементами інклюзії: адже на порталі розміщуються зокрема й аудіо версії статей для людей із порушеннями зору. 

Поки що оцифровано невелику частину матеріалу енциклопедії. Портал містить чотири рубрики: «Персоналії», «Природа», «Цивілізація», «Галузі знань».

Організатори запрошують усіх охочих долучитися до створення статей: на сайті є форма для подачі на авторство.

Нагадаємо, цього місяця українськомовна «Вікіпедія» стала лідером за кількістю новостворених статей серед усіх версій.

 

vue.gov.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду