5 корисних додатків та функцій для цифрового детоксу

5 корисних додатків та функцій для цифрового детоксу

16:00,
3 Грудня 2018
17539

5 корисних додатків та функцій для цифрового детоксу

16:00,
3 Грудня 2018
17539
5 корисних додатків та функцій для цифрового детоксу
5 корисних додатків та функцій для цифрового детоксу
Хочете менше користуватися гаджетами та менше часу безцільно сидіти в інтернеті? Почати можна з оцінки масштабів проблеми, а змінити свої звички допоможуть спеціальні додатки та функції, вбудовані в самі операційні системи.

Одна з причин, яка підстьобує людей обмежувати користування гаджетами — це FOMO, або синдром втрачених можливостей. Гортання стрічок у соцмережах формує відчуття того, що в усіх інших життя цікаве та насичене, а своє власне здається повним розчаруванням. Раніше ми писали про аналіз британської дослідниці Хлої Комбі (Chloe Combi), яка дійшла висновку, що відчуття FOMO особливо добре знайоме поколінню міленіалів. Як наслідок, наступне — покоління Z — схильне контролювати та обмежувати своє використання сучасних технологій. Замість того, аби страждати через FOMO, підлітки Z готові прийняти та контролювати його.

Численні дослідження (дивіться тут, тут, тут і тут) останніх років вказують, що необмежене використання гаджетів та гортання сторінок у соцмережах завдають шкоди. Великі технологічні компанії помітили цей тренд і вирішили його врахувати у своїй роботі: так в iOS та Android з’явилися нові функції, які допомагають відстежувати активність та час, проведений з гаджетами. Окрім того, з’явилися й окремі додатки у напрямку Digital Wellness — цифрового благополуччя.  Загалом, окрім додатків у нагоді стануть й власні правила: наприклад, не користуватись смартфоном чи планшетом перед сном, не брати гаджети в ліжко, вимикати їх у певний час дня (наприклад, за обідом), видалити такі додатки, які постійно підстьобують їх запустити (Facebook, Twitter, Instagram тощо). Зрештою, в 2017 році продажі телефонів з кнопками у світі вперше показали ріст за останні кілька років. Для когось обмеження користування гаджетами — це відмова від користування гаджетами.

Screen Time (iOS)

Функцію Screen Time запровадили в iOS порівняно нещодавно — у червні цього року. Вона може формувати повноцінну статистику щодо того, наскільки активно ви користувалися усіма своїми пристроями, прив’язаними до акаунту в iCloud.  

Screen Time може порахувати, як часто ви берете в руки смартфон, якими додатками найбільше користуєтеся, скільки сповіщень переглядаєте, скільки сповіщень надсилає кожен з додатків. Так можна зрозуміти, які додатки відволікають найбільше та в який період дня ви частіше берете гаджет в руки.

Функція може проаналізувати також час у розрізі за типами активності: скільки ви витратили на розваги, на соціальну взаємодію, мобільні ігри. Налаштувати звіти можна так, аби вони приходили щотижня. Але якщо зайти в Screen Time, то можна переглянути й статистику за один день. Також в цьому розділі можна встановити ліміти для використання як усіх додатків, так і лише обраних.

Digital Wellbeing (Android)   

Панель Digital Wellbeing з’явилась в новій версії Android під назвою Pie («Пиріг»), але окрім того функції «Цифрового добробуту» доступні в Play Market як окремий додаток.

Можливості Digital Wellbeing дуже схожі на Screen Time: аналіз активності, контроль за часом, проведеним з гаджетом та функції з обмеження часу на окремі додатки. Якщо ліміт часу вичерпати, значок з додатком ставатиме сірим й застосунок більше не буде запускатися. Скасувати обмеження можна в налаштуваннях. Також у Digital Wellbeing є режим «Не турбувати», який вимикає усі сповіщення та функція «Відпочинок», яка нагадує відкласти смартфон уночі й переводить екран в режим відтінків сірого.

Компанія Google започаткувала цілу програму з «цифрового добробуту». Наприклад, в додатках YouTube запровадили нагадування про те, що треба відволіктися від перегляду відео. Налаштувати їх можна за бажанням, при цьому вони примусово не закриватимуть додаток YouTube та не ставитимуть на паузу ролик, який відтворюється.

App Limits

Додаток для iOS, який можна використовувати як для того, аби обмежити свою залежність від смартфону, так і як інструмент для батьківського контролю. В App Limits можна налаштувати як загальний час на використання гаджета, так і час для кожного окремого додатка. При цьому можна робити різні обмеження для різних днів — наприклад, зробити ліміт для використання гаджетів на вихідних більшим (або навпаки, меншим).

Коли ліміт часу вичерпано, додаток стає неактивним. Знову ж таки, додати собі трохи більше часу на його використання можна в налаштуваннях, як ця функція реалізована й у Digital Wellbeing.

App Blocker for Digital Detox

Цей додаток також ставить за мету сформувати здорові звички у використанні нових технологій.  App Blocker пропонує спершу проаналізувати як часто та в який спосіб ви користуєтеся гаджетом та створити власні правила: наприклад, не користуватися певним додатком у певний час, обмежити кількість запусків додатка щодня, обмежити тривалість користування чи активність.

Після кожного порушення правил App Blocker закриватиме додаток та нагадуватиме про встановлене обмеження. Додаток також веде окремий перелік з усіма порушеннями користувача.

Siempo  

Додаток Siempo цікавий тим, що постійно перетасовує іконки на екрані гаджету, таким чином у користувача не виникає «м’язової пам’яті» й він не починає бездумно запускати гру чи соцмережу. Додаток також робить яскраві кольори головного екрану більш приглушеними та менш відволікаючими. В Siempo також можна налаштувати відкладення сповіщень або їх перегрупування (наприклад, показувати їх щогодини, об'єднавши усі сповіщення з пошти в одну групу).

В Siempo є функція «не турбувати» та режим чорно-білого екрану. За задумом, так користувач заходитиме саме в той додаток, який йому треба (наприклад, карти чи поштовий сервіс), не відволікаючись на інші яскраві іконки. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Medium
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
petruk
14:16 / 17.02.2024
fignya
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду