Американська журналістка втратила роботу через створення списку «бридотних чоловіків у медіа»
Американська журналістка втратила роботу через створення списку «бридотних чоловіків у медіа»
Вперше про існування неофіційного списку заговорило видання BuzzFeed. Сайт написав про існування документу з іменами чоловіків, які працюють у медіасфері й так чи інакше неприпустимо поводять себе з жінками. Список наповнювався анонімно через сервіс Google Documents й на його початку вказувалося, що він наповнюється й за рахунок чуток також. Червоним кольором у списку виділені імена чоловіків, яких декілька різних жінок звинуватили в фізичному чи сексуальному насильстві.
«Деяких чоловіків зі списку звинувачували у флірті, інших - в дивних запрошеннях на побачення», - описує список BuzzFeed. ВИдання зазначило, що його головна проблема у тому, що чоловіки, вказані у списку, не могли дати відповідь на висунуті звинувачення. До вечора середи, 10 січня, список широко розійшовся серед американських журналістів та журналісток. Декілька чоловіків навіть звернулися до BuzzFeed за додатковою інформаціює про походження документу.
Згодом у виданні The Cut з’явилася колонка журналістки, яка заснувала список - Мойри Донеган. Вона пояснила, що хотіла створити для жінок безпечне місце, де вони могли б поділитися своїми історіями про переслідування та домагання й не зазнати безглуздого осуду чи дискримінації. Вона вирішила розкрити своє ім’я через те, що до неї дійшла інформація про заплановану публікацію в журналі Harper’s magazine про список і його ініціаторку.
Як пише The Guardian, анонімний документ «Shitty Media Men», який доповнювали й пересилали також й інші жінки, окрім Мойри Донеган, циркулював у США вже близько року. Однак, через зростання уваги до проблем сексуальних домагань у США зросла увага й до списку.
В колонці на The Cut Мойра Донеган розповіла, що від неї відвернулася частина друзів після того, які вони дізналися про те, що вона була автором списку. Журналістка також зізналася, що втратила роботу. «Я зрозуміла, що захищати жінок - це така позиція, яка також вимагає кількох рівнів захисту», - написала вона. Втім, з колонки не зрозуміло про яку саме роботу йшлося, адже вона співпрацює із низкою різних видань: London Review of Books, журналами n+1 та The New Yorker. Вона також писала для журналу The New Republic.
Нещодавно відомі американські акторки та активістки створили рух «Timeʼs Up» для захисту проти сексуальних домагань. А в листопаді минулого року британські журналістки створили мережу The Second Source для боротьби з сексуальними домаганнями саме у медіаіндустрії.