Кібервійна у Сирії набирає обертів - експерти
Короткий огляд звіту подає Mashable. Перші віртуальні атаки прихильників сирійського президента Башара Асада були зафіксовані у 2011 році. Тоді їхньою зброєю були маніпуляції із соціальними медіа, шкідливе ПЗ та пристрої дистанційного керування, за допомогою яких хакери отримували доступ до комп’ютерів ворожих їм сил. Наприклад, вони розіслали відео із темою «Важливе – відео, що показує злочини армії Асада», відправником якого нібито були опозиційні військові угрупування. Насправді ж цей лист - такий собі троянський кінь, що встановлював на комп’ютері програми, за допомогою яких хакери отримували доступ до пристроїв, шпигуючи за опонентами.
У іншому посланні, реципієнтом якого стали опозиційні до Асада сили, йшлося про розташування провладних загонів. До тексту з описом дислокації докладалися фото з Google Earth.
Mashable уточнює, що інформації на предмет того, чи опозиційні війська використовують подібні хакерські тактики, у звіті немає. «Попри це ми бачимо, які потужні тактики кібервійни використовуються у Сирії, і як вони задіюють децентралізовану, глобальну та анонімну природу інтернету. Навіть у такому короткому звіті помітно, яку важливу й досі неусвідомлену роль в атаках грають такі великі американські технологічні компанії як Facebook, YouTube та Google», - вказує ресурс.
Наприкінці звіту експерти попереджають сирійців бути обережними з документами чи PDF-файлами, отриманими по пошті, а також із лінками, розміщеними на сторінках проопозиційних груп у Facebook та YouTube.