В Google придумали, як захистити водяний знак на фото

В Google придумали, як захистити водяний знак на фото

11:02,
20 Серпня 2017
8851

В Google придумали, як захистити водяний знак на фото

11:02,
20 Серпня 2017
8851
В Google придумали, як захистити водяний знак на фото
В Google придумали, як захистити водяний знак на фото
Автори:
Компанія Google запропонувала спосіб, завдяки якому можна ускладнити процедуру видалення водяного знака з фотографії й таким чином запобігти її крадіжці.

Про це йдеться в блозі компанії.

Водяний знак – найбільш поширений спосіб захистити фотографію від незаконного використання. Таким чином захищаються сотні мільйонів світлин в інтернеті.

Як відзначають автори блогу, нині вирізати більшість захисних елементів із зображення відносно легко. Оскільки водяні знаки найчастіше накладаються на серії фото та виглядають однаково, «пірати» розробляють програми, які обчислюють ці шаблони. Це дозволяє їм автоматично прибрати водяний знак із цілої серії зображень. Якщо водяний знак візуально складний – містить тонкі лінії та тіні, комп’ютеру складно одразу ідентифікувати, де основне зображення на фото, а де водяний знак. Однак деяким програмам це вдається.

У Google запевняють, що якщо внести в шаблон водяного знака певні невідповідності, крадіжці свого кадру можна запобігти.

Треба зробити так, щоб елементи водяного знака розташовувалися на кожній фотографії по-різному. Google протестувала кілька варіантів урізноманітення схеми накладання водяного знака.

«Просто зміна позиції водяного знака для випадково обраного зображення не перешдить його видаленню, так само як і зміна ступеню непрозорості. Однак ми виявили, що якщо навіть незначною мірою поміняти геометричну форму знака – дещо деформувати його при накладанні на зображення – це зробить його надійнішим. Цікаво, що досить тонкого викривлення вже достатньо для створення водяних знаків, які програма [розпізнавання] не зможе повністю ідентифікувати», – зазначили експерти з Google.

Якщо вдатися до таких заходів, комп'ютерні програми «піратів» для видалення водяних знаків зі своїм завданням не впораються, тож зловмисникам потрібно буде завершувати процес вручну. Видалення водяного знака з кожної фотографії у Photoshop забиратиме кілька хвилин. А це геть неефективно, коли йдеться про спробу вкрасти відразу велику кількість світлин.

«Гарна особливість цього рішення полягає в тому, що його просто застосувати. Воно надійніше захистить вашу серію фото й водночас ці зміни здебільшого непомітні. Якщо для вас є прийнятним внести більше змін до зображень – сильніше перемістити водяний знак чи трансформувати більше його елементів, це посприяє ще кращому його захисту», – повідомили в Google.

Нагадаємо, цього року фахівці з американської компанії Exif запустили веб-інструмент, покликаний запобігати порушенню авторського права і незаконному використанню фотографій в інтернеті за допомогою embed-вставок. 

MediaSapiens також розповідав, які фото в інтернеті можна використовувати безкоштовно, за яких умов і де користувачу знайти знімки, доступні для поширення.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
uconomix.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду