У мережі з’явився новий плагін для виявлення фейкових відео
Про це повідомляє Mediashift. Плагін InVID створено у межах проекту, започаткованого європейськими розробниками у 2016 році. Призначенням програми є допомогти журналістам знаходити та перевіряти на достовірність новинний контент у соцмережах. За словами менеджера з питань інновацій Деніса Тейсу (Denis Teyssou), плагін можна назвати «швейцарським ножем», що поєднує в собі кілька фактчекінгових інструментів.
InVID допомагає користувачеві швидко отримувати контекстну інформацію з відеофайлів у Facebook та YouTube, здійснювати зворотний пошук зображень в пошукових системах Google, Baidu або Yandex, фрагментувати відео з різних платформ і виділяти ключові кадри, шукати потрібну інформацію у Twitter за фільтрами, читати метадані відео та зображень, детально досліжувати зображення тощо.
Детальніше ознайомитися з функціоналом та завантажити плагін можна на сайті.
Проект фінансується європейською програмою, яка спонсорує інноваційні проекти, Horizon 2020. Команда також працює над двома іншими розробками: платформою, що допомагає знаходити новинні відео, та веб додатку, що допоможе перевіряти їх на достовірність.
Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про 12 інструментів, які допоможуть викрити фейк. Інструмент для перевірки відео також презентувала міжнародна організація Amnesty International. Минулого року видання The Huffington Post також опублікувало 9 правил, які можуть допомогти розпізнати фейкову новину у соцмережах.