Дзижчання дронів дратує людей більше, ніж шум від автомобілів - дослідження NASA
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дзижчання дронів дратує людей більше, ніж шум від автомобілів - дослідження NASA
Для попереднього дослідження NASA залучили 38 добровольців. Їм дали прослухати декілька записів - серед них були звуки автомобілів та дронів, які рухаються з різною швидкістю. Після цього респонденти оцінили усі записи за шкалою від «зовсім не дратує» до «вкрай дратує». Добровольцям не сказали, що шум на деяких записах створюють саме дрони. В результаті, лише декілька з учасників дослідження змогли його ідентифікувати.
Співавтор дослідження Ендрю Крістіан (Andrew Christian) з Центру досліджень NASA в Ленглі розповів, що результати цілком передбачувані, оскільки люди більше звикли до шуму автомобілів, тому для них вони здаються менш дратуючими. Рівні роздратування були безпосередньо пов'язані з тривалістю звучання. Також респонденти відзначили, що звук дрона сприймається так само, як якщо б автомобіль раптом виявився в 2 рази ближче, ніж раніше.
Дослідники звертають увагу, що шум може бути одним із чинників, які формують у людей негативне сприйняття операторів дронів та використання самих платформ. NASA планує цього року провести ще одне тестування щодо сприйняття дзижчання дронів.
Нагадаємо, раніше цього року у США фотографа засудили до 30 днів в'язниці за необережне керування дроном. Безпілотник під його керуванням впав на натовп під час прайд-параду в 2015 році.
Також нещодавно був заарештований пілот дрона за використання безпілотника в зоні лісової пожежі. Через його дрон 14 авіакоманд пожежників не могли гасити пожежу. А у Великобританії оператор квадракоптера на певний час заблокував роботу аеропорту. З міркувань безпеки літакам заборонили посадку й вони були змушені кружляти над аеропортом, поки безпілотник знаходився біля смуги. П’ять літаків перенаправили для посадки в інші місця
Як писав MediaSapiens, Державна авіаційна служба України презентувала концепцію регулювання для безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Нею також передбачається заборона польотів біля аеропортів та поблизу людей, окрім пілота та відуального спостерігача.