Американські сайти спробували зменшити обсяг реклами, аби підняти доходи - і в них вийшло
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Американські сайти спробували зменшити обсяг реклами, аби підняти доходи - і в них вийшло
Як пише The Wall Street Journal, для онлайн-виданнь більше реклами зазвичай означає більше рекламних доходів. Однак досвід американських LittleThings та Dotdash показв, що зменшення обсягу реклами може навпаки допомогти збільшенню грошових надходжень.
Сайт LittleThings, який орієнтований на жіночу аудиторію, вирішив раз в квартал прибирати певний вид реклами, при цьому не втрачаючи коштів. LittleThings відмовився від рекомендаційних блоків, спливаючих вікон та відеореклами з автоматичним програванням. Натомість сайт показує дисплейну рекламу, відео, поведінкою якого керує користувач, і нативну рекламу. Видання тепер генерує менше виручки від одного перегляду. При цьому загальна виручка від реклами зросла. Користувачі переглядають більше сторінок на LittleThings, охочіше діляться контентом і в цілому краще взаємодіють з сайтом. Виручка від одного візиту зросла на 38%, порівнюючи дані червня 2017 року до червня 2016. Рекламні блоки, які залишилися на сайті, стали більш помітними і працюють краще.
Схожу стратегію почав запроваджувати й сайт Dotdash. Його головний виконавчий директор Ніл Фогель (Neil Vogel) вважає, що намагання розмістити на одній сторінці як можна більше реклами - це короткозора стратегія. На його думку, кращий користувацький досвід допоможе збільшити прибутки в довгостроковій перспективі. Він розповів, що рішення відмовитися від рекомендаційних блоків, у яких показуються матеріали сайтів-партнерів, мотивоване ще й тим, що редакція не може контролювати якість публікацій, які в цьому блоці з’являються. Невдалий заголовок чи надто шокуюча ілюстрація можуть відштовхнути читачів. Те ж стосується і нав’язливих відео, які з’являються посередині екрану.
Глава цифрового напрямку LittleThings Джастін Феста (Justin Festa) розповів, що їх досвід наочно демонструє - сайтам не завжди необхідні агресивні рекламні кампанії, аби зводити кінці з кінцями. «Можливо, ми навіть самі стріляємо собі в ногу, коли засмічуємо свої сайти», - зазначив він.
Нагадаємо, в медіапрогнозах ресурсу Nieman Lab на 2017 рік йшлося про те, що відбудеться зсув від домінування рекламодавців до домінування користувачів. Медіа зможуть залучати достатньо коштів від підписок, якщо запропонують читачам гідний контент.