В українських Google Play та App Store недоступний популярний додаток для обходу блокувань
В українських Google Play та App Store недоступний популярний додаток для обходу блокувань
У Google Play та App Store на сторінці додатку повідомляється, що він «недоступний у вашій країні».
У компанії повідомляють про «технічні збої», передає AIN.UA.
При пошуку в магазинах додатків він не відображається. Якщо ж зайти на його сторінку, скориставшись прямим посиланням, то скачування буде заблоковано. Така ситуація з Opera VPN почалася сьогодні вдень.
Днем раніше багато користувачів Google Play скаржилися на нестабільну роботу додатка. Те ж відбувається і в офіційних спільнотах Opera нашого регіону. На одне з повідомлень служба підтримки Opera VPN відповіла: «Через несподівано великий приплив нових користувачів вчора через блокування соціальних мереж в Україні, у нас виникли проблеми з підключенням користувачів. Відтоді проблема була вирішена».
Тим не менш, 18 травня додаток виявився недоступним. На запит редакції AIN.UA в Opera відповіли, що «у них технічні проблеми з VPN-додатком. Вони скоро мають бути вирішені». Чи пов'язано це з підвищенням інтересу з боку українських користувачів, у компанії не уточнили.
Нагадаємо, 15 травня президент Порошенко підписав указ, який вводить в дію економічні санкції та інші обмеження проти російських компаній. Українські провайдери повинні будуть блокувати соціальні мережі ВКонтакте, Однокласники, Mail.ru і сервіси Яндекс. ВКонтакте розіслав українським користувачам інструкцію з обходу блокування. Серед рекомендованих інструментів й додаток Opera VPN.
Раніше «ВКонтакте» розіслав українським користувачам інструкцію з обходу блокування. Серед рекомендованих інструментів й додаток Opera VPN.
Як відомо, 16 травня президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких «Аерофлот», соцмережі «Вконтакте» і «Одноклассники», компанія «Яндекс» тощо.
Указ президента набирає чинності з дня опублікування, тобто сьогодні, 17 травня.
Цим же указом під санкції потрапили 13 іноземних журналістів з Росії, Болгарії, Польщі, Молдови та Німеччини.
Попередні санкції РНБО були запровадежні указом президента № 467/2016 від 17 жовтня 2016 року. Тоді під санкції потрапили 12 журналістів і співробітників ЗМІ, двоє блогерів, чотири російські телеканали і три розробники програмного забезпечення, п’ятеро російських чиновників та семеро діячів ОРДЛО і Криму, дотичних до сфери медіа.