Українська Вікіпедія оголосила страйк

00:00,
21 Січня 2014
687

Українська Вікіпедія оголосила страйк

00:00,
21 Січня 2014
687
Українська Вікіпедія оголосила страйк
На знак протесту проти прийнятого парламентом Закону 721-VII, який серйозно нашкодить свободі Інтернету, активні користувачі української Вікіпедії оголосили щоденний 30-хвилинний страйк. Про це повідомляється на офіційному блозі ГО «Вікімедіа Україна».

Активісти заявляють, що починаючи із 21 січня із 16:00 по 16:30 за Київським часом сторінки українського розділу Вікіпедії будуть недоступні. Крім того, на них відображатиметься банер із текстом «Вікіпедія проти цензури».

Спільнота Вікіпедії переконана, що положення нового закону є небезпечними, оскільки дозвляють блокувати веб-ресурси за поширення екстремістської інформації. Активісти зазначають, що під таке формулювання можна підвести будь-який антиурядовий текст.

У повідомленні Вікімедіа зазначається, що Вікіпедія поза політикою і не підтримує жодну партію чи ідеологію, а є неупередженою і виступає лише за вільне поширення знань.

Активісти зазначають, що законодавчі нововведення призведуть до зменшення джерельної бази і неможливо буде висловити кілька точок зору. Автори заяви не виключають переслідування редакторів та адміністраторів вільної енциклопедії за розміщення неугодного владі контенту.

Раніше, у 2012 Вікіпедія засудила законопроект про введення кримінальної відповідальності за наклеп, поданий Віталієм Журавським. Тоді його відкликали, але прийняли тепер, разом з іншими «антипротестними» законами.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
uk.wikipedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду