Як NPR отримав рекордний трафік за допомогою фактчекінгу дебатів між Клінтон і Трампом
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Як NPR отримав рекордний трафік за допомогою фактчекінгу дебатів між Клінтон і Трампом
Гілларі Клінтон зробила кілька цікавих заяв для фактчекерів під час перших президентських дебатів у понеділок - але, звичайно, скеровуючи глядачів на сайт самої кандидатки, який проводив власну перевірку фактів із виступу Дональда Трампа.
Телеканали здебільшого відмовилися від перевірки фактів дебатів, деякі сайти - навпаки подвоїли свої зусилля, пише Nieman Lab. Але NPR, мабуть, справився із цим найкраще, залучивши команду з більше 20 журналістів, які робили в онлайні стенограму дискусії та коментарі до неї.
NPR використав сервіс транскрипції, який через закритий програмний інтерфейс надавав редакції розшифровку дебатів у Google документ, де співробітники доводили її до ладу і згодом публікували. Загалом над цим проектом працювало близько 50 осіб: журналісти, редактори, дослідники, ілюстратори.
transcription service ←→ google app script → google doc (+18 factcheckers) ←→ server → s3 → embedded widgethttps://t.co/Dzt3a0O4rL
— David Eads (@eads) 27 вересня 2016 р.
Цифровий редактор Аміта Келлі розповіла, що це не перший проект, в якому редакція використовує сервіс транскрипції мови або одночасне виокристання Google документу кількома членами команди, але це перший проект такого масштабу для NPR.
NPR.org зафіксував 7,413,000 переглядів сторінок від 6,011,000 користувачів. 22% відвідувачів проглянули всю сторінку проекту до кінця. Понеділок став рекордним днем за обсягом трафіку для сайту: більш ніж 5 мільйонів відвідувань. 70% трафіку було з мобільних пристроїв. Також в NPR помітили, що перегляди з мобільних пристроїв у середньому були на 4 хвилини довші, ніж з десктоп-версії сайту.
Редакція планує уважніше розглянути отриманий досвід, аби зрозуміти де краще давати більше коментарів чи фактів, а де краще обмежитися виключно стенограмою. Технічні редактори NPR зійшлися на одному: запит серед аудиторії на подібні проекти однозначно є.
Як писав MediaSapiens, журналісти упіймали Дональда Трампа на обмані під час дебатів. Видання Mashable та The Verge знайшли у Twitter Дональда Трампа твіт за 2012 рік, у якому він дійсно написав, що не вірить у глобальне потепління, хоча під час дебатів він кілька разів це заперечив.
Також опитування телекомпанії CNN засвідчило, що 62 відсотки глядачів віддали Клінтон перемогу в дебатах. Трампа бачать переможцем лише 27 відсотків опитаних.