IAB Hackaton – знайдено перші ідеї для телебачення майбутнього

IAB Hackaton – знайдено перші ідеї для телебачення майбутнього

18:37,
23 Травня 2016
3715

IAB Hackaton – знайдено перші ідеї для телебачення майбутнього

18:37,
23 Травня 2016
3715
IAB Hackaton – знайдено перші ідеї для телебачення майбутнього
IAB Hackaton – знайдено перші ідеї для телебачення майбутнього
Автори:
36 годин поспіль тривав перший хакатон Незалежної асоціації телерадіомовників IAB Hackaton Broadcast LAB, який відбувся у Києві. Його метою було знайти сучасні, мультимедійні рішення для розвитку телекомунікаційного ринку України.

Учасники IAB Hackaton – програмісти, дизайнери, веб-розробники, журналісти створювали рішення у таких напрямах: крос-медійність (ефір-діджитал, конвергенція); інтерактивність (інструменти та/чи мобільні додатки для залучення аудиторії); паралельне споживання (секонд-скрін, радіо+мобайл); оперативність (громадська журналістика, юзердженерейтед контент); краудфандинг (адаптивний інструмент для збору коштів на соціальні проекти); інструменти та рішення для аналітики споживання контенту.



Виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) Катерина М’ясникова переконана, у медіа середовищі існує незаповнена ніша у впровадженні технологій та реалізації сучасних конвергентних рішень. Не бажаючи стояти осторонь, НАМ активніше долучається до  пошуку інновацій в медіасфері. «Ми ставимо перед собою ціль сприяти впровадженню нових ідей, трендів та рішень в індустрію, в життя наших членів і усіх незалежних мовників. Формат хакатону ми вибрали не випадково, адже у ньому народжуються нові технологічні ідеї. Що власне й трапилося – ми знайшли їх, і реалізуючи ці проекти, допоможемо нашим членам та мовникам робити кращий продукт і монетизувати його», – розповідає Катерина М’ясникова.

Результатом двох днів хакатону стала робота 6 команд. Усі проекти оцінювалися журі за такими критеріями: користь (які проблеми з якого напряму проект вирішує), адаптивність, реалізація (з технічної точки зору та з позиції користувача – локальних ЗМІ та споживачів), унікальність, інноваційність.

Перемогу в першому IAB Hackathon здобули одразу два стартапи. Перший з них – ReAgent переміг з ідеєю сервісу для стрімінгу подій в режимі онлайн з переліком додаткових функцій з прив`язкою до GPS-координат. За словами координатора проекту, Катерини Домченко, ReAgent – це ініціатива, мета якої підвищити соціальну активність населення, протидіяти інформаційній пропаганді та розвивати громадянську журналістику. 

Катерина Домченко

«Найбільшим нашим очікуванням було – отримання фідбеку від медійників, від тих, хто працює у цій сфері. Ми отримали перемогу і, що не менше цінно – можливість співпрацювати із людьми, які задають тренди в інформаційному просторі».

Сервіс складається з мобільного додатку та сайту. Мобільний додаток забезпечує трансляцію відео наживо (стрім). Якщо доступ до Інтернету відсутній, додаток буде завантажувати відео локально та опублікує контент, як тільки доступ відновиться. Крім того, передбачена можливість додавання фото, аудіо, опису та теми відео (тегів). Додаток буде доступний для OS Android через Google Play.

Сайт міститиме наступні можливості:

  • перегляд контенту по всій території України - до сайту привязана карта України, що оновлюється в режимі онлайн та відображає всі активні стріми; обравши відповідне місце на карті, користувач може переглянути стрім та побачити пройдений маршрут автора; також можливий пошук відео по тегах (ключовим словам), що присвоює автор стрімів;
  • створення і налаштування акаунту з авторизацією через Twitter або Facebook; обробка власного матеріалу, в т.ч. можливість відзначати і описувати ключові моменти серед усього обсягу відео контенту; підписка на обраних авторів.

Другий проект-переможець із робочою назвою TVstyle – платформа, на якій глядач зможе ознайомитися, у що був одягнутий ведучий тієї чи іншої програми, чи серіалу національних та регіональних телеканалів, та відразу придбати запропонований комплект. Як розповідає координатор проекту Юліана Немисська, на хакатон команда прийшла вже з готовою ідеєю, але як інтегрувати її в телевізійну сферу, зрозуміла вже у процесі його обговорення: «Після спілкування із менторами я зрозуміла, що мій проект можна реалізувати через медіа, зокрема відео контент. Наша платформа може бути корисною як каналам, так і спонсорам».

 
Юліана Немисська

«Ми обрали два проекти з якими спільно будемо обговорювати умови співпраці. Один з них отримає з нашою допомогою можливість створити «пілот» і після цього – повну версію сервісу. З іншою командою ми доопрацюємо ідею, яка потребує більш міцної бізнес-моделі, більш зрозумілої системи співпраці з телекомпаніями», – коментує вибір переможців Катерина М’ясникова.

Впродовж двох днів із командами хакатону працювали ментори з досвідом у медіа, digital, рекламі та прогресивних мультимедійних проектах:
Євген Кудрявченко – Директор Vintage Web Production;
Дмитро Лиховій – CEO Digital PlusOne;
Іван Федоров – New Business Director AdMixer;
Костянтин Кузнєцов – Director, Strategic Planning Reklamaster;
Богдан Гелета – iOS Developer;
Максим Пилипенко – Head Digital Communications Team Vodafone Ukraine;
Тетяна Катрич – керівник AGAMA communications, Media Direction|OMD;
Любов Короп – виконувач обов’язків генерального директора Чорноморської ТРК;
Катерина М’ясникова – виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників.

Костянтин Кузнєцов

Один з менторів, Дмитро Лиховий (PlusOne) переконаний, що такі події, як хакатон, дають можливість в концентрованому стресовому режимі отримати максимальний ККД: «Витратити 36 годин, завантажитися в атмосферу тотального інтелектуального змагання, жертвуючи вихідними, – це показник характеру та прагнення».

За словами Дмитра Лихового, сьогодні медіа не просто потребують, а відверто вимагають нових рішень: «Інформації стає дуже багато, і нам важливо розвивати культуру її споживання. Користувач еволюціонує разом з технологіями і його очікування ростуть ще швидше. Завдання сучасних ЗМІ – зрозуміти, як грати за новими правилами, а ще краще – створювати їх. Власне, це й було одне із завдань хакатону».

Євген Кудрявченко про мотиви своєї участі, як ментора: «У Vintage Web Production великий досвід роботи з медіакомпаніями.  Ми знаємо проблеми телевізійників і можливості тих, хто працює у digіtal. Саме тому я  погодився взяти участь у хакатоні, щоб поділитися своїм досвідом та бути корисним учасникам. Я переконаний, подібні ініціативи та експерименти критично необхідні нашим медіа, якщо вони із розвитком технологій не хочуть залишитися в минулому столітті».

IAB Hackathon відбувся 14-15 травня у Києві, у межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA). Спеціальний партнер хакатону – Reklamaster. Партнери – Vodafone, AdMixer, DreamKyiv. Інформаційні партнери – «Детектор медіа», Гурт, Sostav, Mediasat, Чорноморська ТРК.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Автор фото - Сергій Комаров
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду