В Україні запустили ресурс з верифікації контенту в онлайні
Ресурс є простим у користуванні – користувачам пропонується ввести в головне поле сайту посилання для перевірки, й надалі ресурс запропонує покрокові дії (інструкції) аби переконатися в правдивості контенту за допомогою наявних світових інструментів для верифікації. У рубриці «Блог» зібрані близько 20 практичних порад з описом інструментів для перевірки інформації. Подібний ресурс з простими інструкціями українською мовою вперше представлений для аудиторії в Україні.
«Технології дозволяють ефективно маніпулювати контентом, змінюючи оригінали фото чи відео, чим активно користуються опоненти України в інформаційному полі. Водночас, технології дозволяють розпізнавати маніпуляції, й наш ресурс Verify.org.ua побудований як простий інструмент для швидкої та системної перевірки контенту», - пояснює Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна», член команди розробки сайту.
На думку Тараса Ільківа, медіа-експерта та члена команди розробників Verify.org.ua, «ресурс допоможе користувчам в нерівній боротьбі з недостовірною інформацією, яка заполонила телевізори, монітори і голови співвітчизників».
На Заході ресурси для верифікації набули значної популярності в середовищі журналістів. Робота таких команд журналістів як The BellingСat чи ViceNews показує ефективність застосування інструментів верифікації з допомогою сучасних інструментів. В Україні такі інструменти тільки набувають популярності й створення Verify.org.ua є одним з кроків для популяризації простих практик перевірки інформації.
Verify.org.ua був запущений за результатом участі членів команди, які працювали над ресурсом, в TechCamp Prague та TechCamp Riga – інноваційних баркемпах від Державного департаменту США, націлених на активістів та журналістів. Ідею проекту висловив журналіст Тарас Назарук, який спеціалізується в верифікації контенту. Проект з розробки сайту verify.org.ua та проведення навчань з верифікації був підтримий Латвійською асоціацією журналістів.