Вчені розробили відеокамеру, здатну «заглядати» за кут стіни (відео)

Вчені розробили відеокамеру, здатну «заглядати» за кут стіни (відео)

11:50,
8 Грудня 2015
1472

Вчені розробили відеокамеру, здатну «заглядати» за кут стіни (відео)

11:50,
8 Грудня 2015
1472
Вчені розробили відеокамеру, здатну «заглядати» за кут стіни (відео)
Вчені розробили відеокамеру, здатну «заглядати» за кут стіни (відео)
Автори:
Шотландські інженери розробили відеокамеру, здатну дивитися за кут стіни і відслідковувати переміщення прихованого від неї об'єкта з точністю до декількох сантиметрів.

Вчені не перший раз налаштовують камери на те, щоб «заглядати за кут».

Однак нині існуючі методи потребують чимало часу для виявлення цілі — через що полювання за рухомими об'єктами та відстеження їх переміщення в реальному часі залишається невирішеним завданням, пише Nature Photonics.

Нова система, спроектована Женев'євою Гарепі (Genevieve Gariepy), Даньеле Фаччо (Daniele Faccio) та їх колегами з Університету Херіота-Уатта, складається з двох елементів: лазера і камери на однофотонних лавинних діодах, яка відрізняється високою чутливістю і швидким спрацьовуванням. 

Інженери вистрілили потоком коротких лазерних імпульсів у бік підлоги, прямо перед кутом. Підлога розвіяла ці імпульси, які в результаті «вдарили» по прихованому за рогом об'єкту — ляльці з піноматеріалу, висотою до 30 сантиметрів.

Імпульси відбилися від об'єкта, і потрапили в поле зору камери. За часом прольоту світлових імпульсів та розсіяння світла система створює собі уявлення про розташування прихованого об'єкта. Апарат дозволяє відслідковувати переміщення останнього з інтервалом всього в три секунди, на відстані до метра. Надалі інженери планують навчити систему реконструювати тривимірну форму прихованих об'єктів.

Новий апарат знадобиться в системах відеоспостереження і для попередження зіткнень транспортних засобів.

В січні 2015 року той же колектив авторів створив іншу надчутливу камеру і зняв на відео, як лазерний пучок відбивається від дзеркал.

Як писав MediaSapiens, у серпні спецслужби США, використовуючи розробки вчених з Університетського коледжу Лондона, зацікавилися можливістю відслідковувати переміщення людини в сусідньому приміщенні за допомогою Wi-Fi.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
lenta.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду