Сергій Квіт закликає вдосконалювати україномовну Вікіпедію
Про це йдеться на сайті МОН.
На думку міністра, це сприятиме формуванню й утвердженню сучасної української наукової та фахової термінології, спонукатиме до розвитку творчого потенціалу, а також розвиватиме пізнавальну активність підростаючого покоління.
Сьогодні україномовний розділ відкритої багатомовної мережевої енциклопедії налічує 680 тисяч статей, і за цим показником україномовна «Вікіпедія» обіймає третє місце серед розділів слов’янськими мовами, 11-те – серед європейських розділів та 16-те – серед усіх мовних розділів.
Україномовна «Вікіпедія» дещо поступається іншомовним аналогам, у тому числі, за якістю наведеної інформації. Багато статей мають неповний і незавершений зміст чи недосконалу форму подачі, а це спонукає українських інтернет-користувачів звертатись до інших зрозумілих іноземних версій «Вікіпедії», йдеться у повідомленні.
Міністр освіти і науки закликав кожного науковця України зробити свій внесок у популяризацію україномовної «Вікіпедії» та написати до неї 2 - 3 фахових статті. Сергій Квіт також звернувся до викладачів ВНЗ, аби вони долучили до цієї роботи талановиту й обізнану молодь.
Нагадуємо, що Джиммі Вейлз запустив нову соціальну мережу TPO (The People's Operator). Мережа являє собою віртуальний майданчик, який об’єднує меценатів, котрі бажають пожертвувати кошти на благодійність, і тих, кому навпаки потрібна така фінансова підтримка. Нова мережа більш подібна до Twitter, аніж до Facebook. За словами Вейлза, існуючі сучасні соцмережі бачать у своїх користувачах об’єктів продажу рекламодавцям і прибуток, у той час як TPO буде витрачати гроші не на рекламу, а на речі, які дійсно хвилюють її користувачів.