Головний редактор турецької газети був змушений записати відеозвернення, оскільки його не випускають з країни
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Головний редактор турецької газети був змушений записати відеозвернення, оскільки його не випускають з країни
У своїй п’ятихвилинній промові Думалі сказав, що його повторні зусилля задля скасування заборони на поїздки за кордон не увінчалися успіхом.
Найбільша у світі журналістська асоціація WAN-IFRA представляє понад 18 000 видань. У з’їзді беруть участь найіменитіші редактори та власники газет світу.
Думанлі був однією з тих медійних постатей, яких запросили на цьогорічну зустріч асоціації.
Акрам Думанлі, головний редактор найпоширенішої в Туреччині щоденної газети, був затриманий разом з генеральний менеджером Samanyolu TV, а також сценаристами та продюсерами під час масових арештів у ЗМІ противників режиму Ердогана.
Їх затримання викликало реакцію по всьому світу. Іноземні урядовці та правозахисники визначили придушення ЗМІ як ще один удар по свободах в країні та закликали Туреччину поважати свободу медіа. Думанлі допитували впродовж шести днів і в результаті відпустили. Однак, суд наклав заборону на його виїзд за кордон.
Human Rights Watch розцінила звинувачення турецькою владою журналістів у вчиненні злочинів як спробу завдати шкоди свободі медіа та паралізувати свободу слова.
Нальоти на найпопулярнішу в Туреччині газету Zaman і на медіагрупу Samanyolu TV також осудила Міжнародна федерація журналістів (IFJ) та Європейська федерація журналістів (EFJ).
Як раніше писали MediaSapiens, президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела заявив, що його жахає зухвалий напад на свободу преси та на турецьку демократію.
Про утиски журналістів у Туреччині в січні нагадала Freedom House, зазначивши, що президент Реджеп Таїп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan) проводить наступальну кампанію проти демократії та плюралізму. Він продемонстрував неповагу до рішень Конституційного суду, наказав медіавласникам звільнити критичних журналістів та цензурувати контент.
Також у березні екс-редактори газети Taraf стали на захист свого колеги – Мехмета Барансу (Mehmet Baransu), якого звинувачували у викритті важливих державних документів.
Минулого місяця на сайті MediaSapiens у матеріалі «Чому турецькі журналісти порівнюють Ердогана з Януковичем» повідомлялося, що ті ЗМІ в Туреччині, які хоч якось відхиляються у своїй позиції від офіційної лінії, вже не кажучи про тих, які пишуть про корупцію в оточенні Ердогана, зазнають тотального тиску. А «газета Zaman (яка має тираж майже 1,5 мільйона примірників) узагалі стоїть поперек горла» Ердогану.