Внаслідок вилучення серверів NIC.UA постраждало 30 тисяч клієнтів компанії
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Внаслідок вилучення серверів NIC.UA постраждало 30 тисяч клієнтів компанії
Про це пише ЛІГАБізнесІнформ.
Як розповів директор NIC.UA Андрій Хваткевич, сума збитків зараз становить 300 тисяч доларів і щоденно збільшується ще на 1 тисячу.
«Сайти сепаратистів, які хотіли заблокувати, навіть не припиняли свою роботу, - розповів він. – Тому що вони не розміщувалися на нашому обладнанні, вони лише реєстрували доменні імена. Фізично ці сайти розміщені у Росії та інших країнах, але не в Україні і не на нашому обладнанні».
Андрій Хваткевич також розповів, що СБУ не надала їм оригіналів документів про необхідність блокування сайтів сепаратистів. За його словами, їхня компанія на початку року змінила умови договору зі своїми клієнтами і прописала методи відмови в обслуговуванні тих, хто порушує українське законодавство. Директор NIC.UA каже, що готовий іти назустріч слідству та блокувати сайти сепаратистів.
Пояснив також, що СБУ навряд чи зможе отримати дані з вилученого обладнання, оскільки для цього потрібне коректне підключення. «Потрібна дуже висока кваліфікація, щоб отримати якісь дані з цих серверів. Тому ми просимо повернути обладнання. Наші спеціалісти готові надати будь-яку інформацію з цього обладнання, якщо є підозри, що там є якісь файли якихось сепаратистів. За нашими даними, на цих серверах немає такої інформації», - сказав Хваткевич.
Поки що в компанії не збираються судитися з СБУ. Однак, як заявив адвокат NIC.UA Артем Афян, якщо неконструктивна позиція влади продовжуватиметься, фірма захищатиме свої інтереси в тому числі судовим способом.
Нагадаємо, після вилучення серверів NIC.UA перестав працювати українский інтернет-портал Watcher.