Визначено переможців Національного хакатону на тему комунікацій та безпеки в умовах конфлікту
Визначено переможців Національного хакатону на тему комунікацій та безпеки в умовах конфлікту
Сьогодні завершився перший в Україні Національний хакатон з комунікації та безпеки в умовах конфлікту, що тривав два дні. Захід організували Рада національної безпеки та оборони України та громадська платформа SocialBoost у партнерстві з ПРООН.
У конкурсі взяли участь програмісти, дизайнери та громадські активісти. Над кожним з проектом під час хакатону працювали команди, що сформувались заздалегідь чи на місці у процесі роботи.
У номінації «Інформаційна безпека та візуалізація новин» переміг проект SemaSearch, автори ідеї - Зіновій Матчишин та Михайло Буділов. Мета майбутнього веб-сайту – встановлювати зв’язки між різними людьми та компаніями, організаціями. На основі відкритих джерел туди вноситимуть дані, наприклад, про власність публічних осіб чи про укладені договори. Програма встановлюватиме ланцюжок-зв’язок між особами чи компаніями, які на перший погляд не пов’язані між собою.
У номінації «Персональна і масова безпека» переміг проект «Swiss knife», його автор Олександр Рибак. Це мобільний додаток, який буде інформувати про загрозу – військову, природню чи техногенну. За задумом розробників сигнал про небезпеку та її рівень має надходити від державних органів, наприклад, від РНБО. Окрім інформування про загрозу, у додатку будуть найважливіші відомості щодо цивільної оборони, у тому числі інформація про сховища.
У номінації «Самоорганізація в умовах конфлікту» переміг проект «B-beeper» авторства Валерія Решетара. Це мобільний додаток, який фіксує небезпечні місця на карті і, якщо користувач в таку місцевість потрапляє, то повідомляє вид небезпеки та заходи, які необхідно вжити для власної безпеки.
Кожен із переможців отримає фінансову допомогу на втілення ідеї у життя (поки що є лише демо-версії) до 1000 доларів. Як розповів Денис Гурський, координатор громадської платформи SocialBoost, планується проведення аналогічних хакатонів у Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі.